Піти не можна залишитися
Коли хтось зі знайомих починає скаржитися, що на роботі все погано, кар'єра гальмує, начальник-деспот багато вимагає, а платить мало, саме собою постає питання: «А чому не йдеш?» Відповідь цілком передбачувана: «Страшно! Тут, принаймні, якась стабільність...»
Звичайно, ризиковано йти в нікуди, але й бути заручником обставин не хочеться. Що робити? Найчастіше ми вибираємо: або кинути роботу, або, навпаки, терпіти до останнього. Але є й третій, «золотий» шлях: спробувати реально щось змінити на робочому місці.
Розпочати можна або з найпростішого - того, що не вимагає великих зусиль, або із самого складного - того, що не влаштовує найбільше. Або обпертися на те, що найбільше подобається в роботі: підсилити ті переваги, що вона дає.
Простіше простого
Спробуємо розпочати з того, що змінити простіше. Мені подобається спосіб, що я в жарт називаю «методикою швейцарського сиру». Стоїш перед суцільною стіною проблем і думаєш: «Безвихідь якась... І що робити?» А якщо спробувати прокрутити в ній декілька дірочок, як у сирі, стіна вже не буде здаватися суцільною і неприступною.
Спробуємо зробити те, що все ніколи було зробити, - наприклад, переставимо стіл. Такі дріб'язки впливають на наше ставлення до роботи.
Начальник відділу торговельної компанії - з гарною зарплатою («Але могла б бути й вищою!»), у принципі задоволений роботою («Якби не відрядження») - став раптом скаржитися на погане ставлення керівництва та незатребуваність. Виявилося, відділ розширився, а нового приміщення не дали та співробітників разом з начальником «ущільнили». У кімнаті не повернутися, по телефону спокійно не поговорити. Начальник відділу по-своєму інтерпретував ситуацію, щось домислив і прийшов до невтішного висновку: його навмисно ставлять у нестерпні умови та виживають з роботи.
Ми з ним вирішили, що він прямо поговорить з безпосереднім керівником. Виявилося - той просто випустив з уваги питання розміщення. Ситуація розв'язалася «швидко та щасливо». Начальник, як і раніше, сидить у спільній кімнаті, але в більшій і біля вікна. І почуває себе цілком упевнено. Так невеликі зміни іноді допомагають по-новому подивитися на ситуацію, що здавалася тупиковою. Адже навіть якщо змінити звичне місце за сімейним столом, можна побачити багато нового та несподіваного.
Взяти бика за роги
Ще один спосіб змінити ситуацію на свою користь - спробувати усунути або скорегувати те, що найбільше гнітить. Це нелегко: часом головна проблема маскується під другорядну або взагалі перебуває поза зоною нашої уваги. Але ми перестаємо зауважувати позитивні моменти та дивимося на все через призму проблеми, як через чорне закоптіле скло.
Успішний підприємець, власник великого виробничого холдингу, раптом вирішив передати керування бізнесом. Чому? Виявляється, у нього пропало відчуття успіху та не складаються відносини: «Мої люди мене не люблять».
Сам він людина азартна, працює по 12 годин, а підлеглі працюють не так швидко, не так точно, не так зацікавлено. При будь-якому промаху він кричить, принижує. І при цьому щиро не розуміє, чому співробітники ображаються: «Вони ж за мною як за кам'яною стіною!»
Ми спробували розібратися: він насправді хоче зробити роботу більше ефективною, або в нього є прихована психологічна вигода - продемонструвати владу та довести, що він найрозумніший? Він зробив вибір на користь ефективної роботи, але визнав, що не може спокійно та дохідливо пояснювати, що йому не подобається; не вміє говорити зі співробітниками так, щоб вони зрозуміли помилки та захотіли їх виправити. Довелося цьому вчитися. Поступово атмосфера в компанії нормалізувалася, і підприємець відчув, що управляє ситуацією.
Що відбулося? Ми виділили провідний негативний фактор, вирішили його усунути, прояснили, якими конкретними умінням треба опанувати, - і людина це зрозуміла.
Буває, що людина працює на всі сто, але непомітно для себе упускає головне. Як, наприклад, мій клієнт упустив взаємини з підлеглими. Тому важливо знайти ту головну проблему, що стає причиною постійного невдоволення, - та ланка, за яку можна витягтися весь ланцюг проблем.
Підсилити силу
У кожній компанії є щось важливе саме для нас, інакше ми не прийшли б сюди працювати. Спробуємо обпертися на ці переваги, більше того - постараємося їх підсилити.
Молодий маркетолог, закінчивши престижний виш, мріяв працювати в косметичній компанії, що славилася креативною командою. Він витримав декілька важких співбесід. Нарешті його прийняли. І що ж? Вантажать одноманітною роботою. Колеги дивляться «зверху», як на «хлопчика на підхопленні». Від звільнення його втримує бажання все-таки одержати те, навіщо він сюди прийшов, - досвід роботи на міжнародних проектах. Нарешті хлопець набрався хоробрості та попросив керівника дати йому невеликий самостійний проект. Став затримуватися допізна, при зручному випадку допомагав колегам, а заодно вникав у справи відділу. Ставлення до нього стало поступово змінюватися, завдання ставали всі більш складними, і вже через рік його, як затребуваного фахівця, запросили на великий проект. Він відчув, що потрапив до свого середовища, побачив, що навколо зацікавлені люди, готові підхоплювати та розвивати найбільш оригінальні ідеї. А це саме те, до чого він прагнув. Найчастіше має сенс підсилити те, що нас найбільше приваблює в роботі. Зробити це «козирною картою» і продовжити «гру».
Зробити переворот на робочому місці може кожен. Причому в тих, хто на нижніх щаблях кар'єрних сходів, «репертуар» і відносна значимість змін можуть бути навіть вищими, ніж у тих, хто займає топові позиції. Є така закономірність: як тільки ми запускаємо якісь зміни, всі навколо починає змінюватися, як у калейдоскопі, і, начебто самі собою,зникають багато негативних моментів. Тому головне - розпочати!
Джерело: http://subscribe.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...