Тим, хто бажає працевлаштуватися за кордоном

Громадянам, які бажають працевлаштуватися за кордоном за сприянням комерційних фірм, слід пересвідчитись щодо наявності та дійсності ліцензії на працевлаштування українських громадян за кордоном, яка видається Міністерством праці та соціальної політики України, зовнішньоекономічного контракту із закордонним партнером та дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування. Якщо ви їдете на роботу за кордон – вимагайте оформлення спеціальної робочої візи, оскільки туристична або гостьова візи не надають права на роботу. Майте на увазі, що згідно з чинним законодавством України оплата послуг посередника (у будь-якій формі) до фактичного працевлаштування громадянина в іноземного роботодавця заборонена. У тому випадку, коли у вас виникли сумніви щодо діяльності комерційної фірми, за роз’ясненням можна звернутися до Міністерства праці та соціальної політики України. Захист прав громадян, тимчасово працюючих в іноземних країнах, регулюються шляхом укладання двосторонніх договорів між нашою державою та іншими. Так, на даний час урядом України укладені угоди про взаємне працевлаштування громадян з урядами Республіки Польща, Литовської Республіки, Російської Федерації, Республік Молдова і Білорусь, Латвійської і Словацької Республік, Республіки Вірменія, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Лівії, Португалії. Дія цих Угод поширюється лише на тих громадян, які працюють на законних підставах, тобто в’їхали на територію країни працевлаштування на підставі робочої візи, а не туристичної або гостьової, отримали дозволи на працевлаштування і перебування.

Корисні поради трудовим мігрантам

- Ознайомтесь з інформацією щодо країни, в яку ви їдете: основні характеристики, суспільні норми, основні закони, звичаї і норми суспільного життя.

- Отримайте контактну інформацію найближчих до вас консульських установ України. Також в нагоді може стати інформація щодо громадських організацій, які надають допомогу мігрантам.

- Перед від'їздом за кордон зробіть копії важливих документів (внутрішній і закордонний паспорти тощо). Залишіть одну копію рідним, а іншу майте з собою. Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт!

- Залиште вдома або своїм друзям детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та телефонами, копію свого паспорта, трудового контракту та своє фото.

- Неухильно дотримуйтесь законодавства країни, в якій ви перебуваєте. Іноземне громадянство не звільняє вас від підпорядкування законам.

- Неухильно дотримуйтесь умов перебування в країні, визначених вашою візою. Якщо ви приїхали за туристичною візою, не намагайтесь залишитись в країні на постійне проживання або працювати. Ви повинні залишити країну в термін, зазначений візою. Якщо з поважних причин вам це не вдається, завчасно зверніться до компетентних органів з проханням про подовження терміну дії візи.

- Після прибуття до місця тимчасового (понад З місяці) чи постійного проживання за кордоном зареєструйтесь у консульському відділі Посольства або в консульстві України. Постановка на консульський облік (реєстрація) є бажаною. Необхідно зазначити, що ця процедура є добровільною і в разі тимчасового обліку – безкоштовною.

- Не забувайте, що елементарні знання іноземної мови значно полегшать перебування за кордоном. Вивчіть хоча б кілька найбільш поширених фраз мовою країни, куди Ви їдете.

- Вирішіть, з ким залишаються Ваші діти. Якщо діти залишаються не з батьками, треба оформити опікунство. Залиште піклувальнику всі документи дитини.

Таким має бути Ваш договір про працевлаштування

- Пропозиція майбутньої роботи має бути не на словах. Вам необхідно укласти договір. Підписання трудового договору (контракту) є обов’язковою умовою легального працевлаштування.

- Договір про надання послуг щодо працевлаштування за кордоном повинен містити таку інформацію:
номер, дата, місце укладання договору;
повна назва посередника, номер і дата видачі ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном місцезнаходження посередника;
відомості про клієнта (прізвище, ім’я та по батькові; місце проживання тощо);
визначення предмету договору: які послуги пропонуються з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном;
місце підписання трудового договору з роботодавцем;
права, обов’язки та відповідальність сторін (у т.ч. тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, страхування, зокрема від нещасних випадків та хвороби);
умови змін, розірвання та анулювання договору;
порядок вирішення спірних питань;
визначення форс-мажорних обставин та дії сторін при їх настанні;
перелік додаткових послуг, що можуть бути наданні посередником за плату;
термін дії договору;
реквізити сторін договору.

- У договорі слід уникати фраз такого типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».

- Договір повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою.

- Цей договір укладається в двох примірниках: один видається клієнту, а другий залишається у посередника.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад