Новий співробітник: хто він?
Ви прийняли на роботу нового співробітника? Вітаємо!
Спочатку у вас ще були сумніви відносно нього: все-таки новий працівник - що темна конячка, ніколи не знаєш, як він себе виявить, і яким буде результат вашого співробітництва. А тому приймайте з випробним терміном, буде час поспостерігати за його роботою й остаточно вирішити, чи потрібен він вам.
Ви визначаєте йому робоче місце, вводите в суть справи та... розпочинається робота! Він працює, а ви спостерігаєте за ним, придивляєтеся.
Через три дні ви зауважуєте, що підтягнутий, бадьоро-діловий вигляд молодого співробітника вам дуже навіть подобається, і, як це не дивно, він починає «підтягувати» і інших. Спочатку, звичайно, над новачком жартують, але, дивлячись на його спокійну, упевнену та серйозну реакцію, всі непотрібні репліки на його адресу самі собою припиняються.
Через тиждень ви поповнюєте список «плюсів» новачка: він постійно зайнятий й, навіть коли відлучається в кафетерій на обід, неодмінно бере свій ноутбук, щоб навіть за їжею щось доробити, переглянути. Вражає, правда?
Стіл новачка швидко починає «обростати» величезною кількістю папок з усією необхідною інформацією, якій незабаром уже не вистачає місця на столі, і вони впевнено починають височіти гіркою на підлозі. Новачок не розповідає зайвого, не відволікається, а якщо й розмовляє з кимсь із колег, то винятково у справі, нікого не відволікаючи від робочого процесу.
Новий працівник проводить багато часу за екраном комп'ютера, і ви вирішуєте подивитися, чим же він там займається, можливо, у робочий час зависає в соціальних мережах? Ні, на диво, він вивчає нове програмне забезпечення, щоб зробити роботу компанії більше продуктивною. І тут ви вирішуєте: він вам потрібен! Такі люди на дорозі не валяються! Ви приймаєте його на роботу, не дочекавшись закінчення випробного терміну.
А ще через тиждень переконуєтеся, що вчинили вірно. Ваш новий співробітник настільки поринув у роботу, що перестав ходити до кафетерію на обід, замінивши його бутербродами та термосом з кавою, принесеними з будинку. Він іде з офісу пізніше за всіх і, ідучи, неодмінно ділиться новою ідеєю або обговорює просування того чи іншого проекту.
Ще тиждень через ви починаєте зауважувати, як він розмовляє по телефону, обговорюючи з партнерами деталі. Якою впевненою та вільною є його мова, які терміни він вживає і як до нього прислухаються. Він стає настільки завантаженим, що встановлює на свій телефон автовідповідач, вирішуючи, кому, у якому порядку він зателефонує і наскільки все це терміново та важливо. У вас же починає дозрівати думка: «Ось молодець! Так він один десяти вартий! Можливо, варто подумати про скорочення штату?»
Проходить час, і ви вирішуєтеся скоротити трохи штат компанії. А ще через якийсь час до вашого кабінету входить ваш давній співробітник і впевнено залишає на вашому столі заяву про звільнення за власним бажанням, пояснюючи рішення тим, що втомився виконувати роботу за недавно прийнятого.
Так хто ж він, ваш новий співробітник? Роботяга, трудоголік або... чудовий імітатор?
Чи працював він насправді або створював лише видимість, втираючись у довіру до колег і завойовуючи ваші бонуси, щоб забезпечити себе не лише роботою, але й швидким просуванням службовими сходами?
А тому, приймаючи людини на роботу, зважайте, що видимість зайнятості повинна відповідати не лише обсягу, але і якості виконаної роботи.
Джерело: http://shkolazhizni.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...