Методи боротьби зі стресом після відпустки (опитування)
Відпустка – прекрасна можливість зняти напругу, виспатися і відволіктися від трудових буднів, але в той же час це різка зміна звичного життєвого ритму, а значить, свого роду стрес. І не дивно, що практично будь-якій людині після повернення з відпустки, чи то поїздки на море, чи то на дачу, потрібний час, щоб повернутися в робочий стан. Як же працівники справляються зі стресом після відпустки? Прагнучи отямитися після декількох днів або тижнів «нічогонероблення», 27% громадян повертаються додому за 1-2 дні до виходу на роботу. Кожен п’ятий співробітник (20%) в перший робочий день прагне братися тільки за прості завдання. 12% в перші дні на роботі прагнуть не перенапружуватися і лягати спати раніше, щоб поповнити нестачу енергії. Ще 3% працівників приймають вітаміни або заспокійливі препарати. Інші методи адаптації застосовують 3% громадян. Слід сказати, що деякі з них дуже оригінальні: «Зціпивши зуби, чекаю, коли закінчиться ломка (зазвичай – тиждень)»; «В перші дні після роботи частіше буваю на природі»; «Виходжу на роботу в середу або четвер»; «Молюся».
Не роблять нічого спеціального для зняття стресу після відпустки 22% працівників: «Багато років займаюся йогою – жодні стреси не страшні».
Що стосується працедавців, то в необхідності надання допомоги співробітникам, які повертаються з відпустки, упевнені 50% з них: «Бажано. Все ж таки перехід від відпочинку до роботи – це стрес, і якщо співробітникові допомогти у цей момент, то і позитивного заряду від відпочинку вистачить на довший термін».
На відміну від них 41% вважає, що така допомога не потрібна: «Півдня – на обмін враженнями і перегляд фото, далі – в бій». Але, незважаючи на значний відсоток працедавців, що схвалюють проведення подібних «реабілітаційних» заходів, насправді їх організовують лише 5% компаній. Це, наприклад, обговорення подій, що сталися в компанії за відсутності співробітника, полегшений режим праці або вільний графік в перші дні після відпустки: «Слухаємо його розповіді про відпустку»; «Перший час дуже не навантажуємо».
Переважна ж більшість компаній (89%) заходів щодо адаптації відпускників не проводять. При цьому частина працедавців висловлюють із цього приводу жаль, інші ж упевнені, що «якщо за один-два тижні відпустки співробітник розгублюється настільки, що не може зміркувати, чим він займався останні півроку, то з ним можна сміливо прощатися».
У зв’язку з цим і поради працедавців співробітникам, що повертаються з відпустки, досить різноманітні: хтось радить «швидше вливатися в робочий процес», інші ж, навпаки, переконують «не хапатися відразу за великий об’єм роботи».
Ці варіанти запропонувала рівна кількість представників компаній (по 17%). 9% працедавців вважають, що ключ до успішної адаптації – це розставляння пріоритетів і планування, 6% – ознайомлення співробітника з усіма змінами, що сталися в компанії за час його відсутності. Ще 5% упевнені, що «виходити з відпустки краще в середині тижня, тоді перший робочий тиждень буде коротким і буде час увійти до ритму робітників буднів». Варто відзначити, що досить значне число громадян (42%) не знають, що таке стрес після повернення з відпустки: «У мене прекрасний начальник і хороші співробітники, тому я виходжу з відпустки із задоволенням»; «На роботу – як на свято!».
www.liga.net
Підготувала Мар’яна ЧОРНА
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...