Як почати з нуля, або нова професія
Дехто скаже, що змінювати професію – безглуздо, адже здобуті навички та знання дають міцне підґрунтя для подальшого кар’єрного зростання. Проте в житті можливо все, і розпочати все з нуля не заборонено, особливо коли це єдина панацея проти кар’єрного вигорання чи застою. Звісно ж, захоплює велика кількість емоцій: страх, емоційні гойдалки, невіра у власні сили.
Однак, якщо наважились, то попереду на вас чекає нове життя, яке ви не пізнаєте, не спробувавши раз.
Якщо готові втілити свій намір в життя, ми підготували для вас покрокову інструкцію, як розпочати власну кар’єру з нуля. Скористайтесь порадами, щоб надихнутися та віднайти в собі сили крокувати далі.
Визначіться із подальшою професією
Якщо ви точно знаєте, на яку іншу професію хочете змінити свою роботу, це дуже добре. Якщо уявлення не маєте і тільки розмірковуєте про це, то перше, з чого слід розпочати, – подумати, що в вашому уявленні ідеальний робочий день.
Продумайте всі деталі: зручний для вас режим, місце роботи, команда, люди, з якими працюватиме, рівень заробітної плати тощо, – все те, що так важливе для вас. Якщо не в змозі обрати якусь конкретну професію, визначіться із сферою діяльності. Це вже стане важливим кроком на шляху до самовизначення.
Помрійте трохи: ким і де ви себе бачите через п’ять років, чим би ви займались, якби не були залежні від грошей і могли б вибрати професію до душі.
Підготуйтесь до нового етапу морально та матеріально
Зміна професії потребує не тільки сили духу та моральної стійкості, але й матеріальної підготовки. По-перше, визначіться, чи потрібно вам отримати додаткові теоретичні знання та навчання: лекції, відеоуроки, додаткові курси і скільки це вам буде коштувати. По-друге, закладіть конкретну суму грошей в перші місяці роботи на новому місці. Враховуйте, що у випробувальний термін у вас буде зменшена оплата праці. А якщо ви маєте намір відкрити власну справу, то необхідно також розрахувати вклади та витрати.
Проведіть ревізію власних умінь та навичок
Ви вже маєте конкретну базу умінь та навичок, що допомагають справлятися з повсякденними справами та завданнями. Не поспішайте їх викреслювати, а просто передивіться та дайте реальну нову оцінку. Це допоможе вам не тільки оцінити власний рівень умінь, а й зрозуміти, які навички вам потрібно сформувати задля отримання нової професії. Також поміркуйте, що у вас виходить робити найкраще, до чого є хист, а що робити зовсім не виходить.
Працюйте над власним розвитком постійно
Навіть якщо ви ще точно не визначились з новою професією, продовжуйте розвиватися всебічно. Це не може не вплинути на ваші інтелектуальні здібності, теоретичний багаж з якоїсь галузі чи всебічного розвитку. Окрім курсів професійної направленості, ви можете підключити читання книжок спеціалістів бізнесу, вивчати іноземну мову або навіть історію. Все це стане непоганим поштовхом та вкладом у ваш розвиток.
Приміряйте на себе нову професію
Спробуйте поглянути на себе, примірявши нову професію. Спробуйте уявити, з якими труднощами ви можете зіткнутися. Поспілкуйтесь з людиною, яка вже працює в цій професії, спробуйте зацікавитись її розповідями та проникнутись таким професійним життям.
Коли змінюєте професію, будьте готові викладатись по повній та не припиняйте розвиватися та мінятися.
Підготувала Тетяна САЦЮК
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...