Бути чи не бути: як оцінити пропозицію про роботу
У стані ейфорії ми не завжди схильні приділяти належну увагу важливим деталям. Особливо, якщо це робота від компанії, у якій дуже хочеться будувати успішну кар'єру.
Звісно, можна і потрібно ще раз вивчити інформацію про компанію, порадитися з рідними, вислухати думку друзів. Але і цього може виявитися недостатньо. Тому в наших інтересах провести максимально неупереджений аналіз не тільки майбутнього місця роботи, але і своїх очікувань, кар'єрних цілей, можливих жертв. Тут головне бути відвертим із самим собою, адже відповідальність за прийняте рішення і його наслідки нести тільки нам самим.
А щоб не гадати: бути чи не бути, пропонуємо вам чесно відповісти самому собі на 7 запитань, які допоможуть дати реальну оцінку пропозиції роботодавця.
Я дійсно підходжу для цієї роботи?
Подумайте, чи дійсно у вашому активі є всі необхідні знання і досвід, які дозволять успішно впоратися з виконанням нових посадових обов'язків. Можливо, на співбесіді, ви щось злегка прикрасили, бажаючи справити враження на рекрутера? Отримати роботу будь-якою ціною – не той аргумент, який слід ставити на чільне місце.
Чи буде у мене можливість кар'єрного і професійного зростання?
Згадайте розмову з рекрутером: як він себе поводив, коли відповідав на ваші питання. Про перспективи вашого зростання він говорив відкрито й незавуальовано або обмежився стандартними, пустими фразами?
Чи зможу я підняти свій соціальний статус?
Чи будете ви ставитися до себе з більшою повагою, якщо приймете пропозицію роботодавця? Як будуть до вас ставитися друзі та найближче оточення?
Чи цікавий мені мій майбутній керівник?
Якщо вам запропонували не керівну посаду і на новому місці у вас буде керівник, постарайтеся дізнатися про нього якомога більше. Що він за людина, які його професійні досягнення та особисті якості. Якщо ви вже зустрічалися з ним на співбесіді, згадайте: яке перше враження він справив на вас. Адже чим кардинальніші зміни, тим сильніше необхідна підтримка мудрого наставника.
Чи цікава мені нова команда?
Наскільки професіоналізм потенційних колег відповідає рівню вашої підготовки? Яка їх стать, вік, освіта? Не дивуйтеся, сміливо ставте питання рекрутеру. Адже саме з цими людьми вам доведеться вирішувати спільні завдання не менше 40-ка годин в тиждень. Можливо, в колективі є традиція або звички, які для вас неприйнятні. Наскільки комфортно ви будете себе почувати в такій атмосфері?
Чи готовий я пожертвувати балансом між роботою та особистим життям?
Працювати багато й старанно, прагнути до матеріального благополуччя, підніматися кар'єрними сходинками... Якщо вам це підходить, відразу переходьте до наступного питання. Але якщо ви не готові затримуватися після роботи, приходити туди на вихідних, а роботодавець того вимагає, ще раз добре подумайте. Чи хочете ви більше заробляти й при цьому набагато більше часу приділяти роботі на шкоду особистим інтересам? Чи рівноцінний для вас такий обмін?
Чи влаштовує мене запропонований розмір заробітної плати й соцпакет?
Наскільки вони конкурентоспроможні на сучасному ринку праці? Можливо, висока зарплата – єдина перевага отриманої пропозиції. З іншого боку, існує ризик потрапити в пастку престижного бренду. Бувають випадки, коли відомі компанії пропонують своїм співробітникам зарплату на рівень нижче ринкової в обмін на право бути одним з членів команди з відомим ім'ям.
Не поспішайте відповідати, дайте собі 2-3 дні на те, щоб все гарненько обміркувати, зважити й прийняти рішення, про яке не доведеться шкодувати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...