Про службову субординацію
Що таке субординація? Під цим словом розуміють систему службового підпорядкування молодших за посадою – старшим. Це і правила поведінки з колегами, і виконання завдань, поставлених керівником, і взяття на себе певної ролі, і повага того, хто займає вищу посаду (до речі, саме цей пункт іноді сприймається ледь не як порушення прав людини). Якщо йдеться про армію та інші силові відомства – тут усе просто: накази не обговорюються, а виконуються. У бізнесі ж, навпаки, від підлеглих чекають й ініціативи, і креативного підходу до поставлених завдань. Яким же чином краще вибудовувати відносини з керівником і підлеглими, без улесливості, але й без панібратства?
Якщо ви – керівник
Часто управлінці можуть обирати для себе один з двох основних видів взаємодії: або жорстку ієрархію і абсолютне підкорення наказам, або занадто високий рівень свободи дій для підлеглих і дружнє спілкування. Обидва ці варіанти у чистому вигляді – не найкраще рішення для ефективного керівництва. Краще постаратися збалансувати їх і, так би мовити, вибрати золоту середину: з одного боку, прислухатися до членів колективу й надавати їм належну повагу, з іншого, – зберігати робочу ієрархію.
Як цього досягти?
Не заводьте «любимчиков». Намагайтеся з усіма підтримувати рівні та доброзичливі стосунки. Якщо ж до когось ви відчуваєте велику симпатію, постарайтеся проявляти її у неробочий час.
Критикуйте наодинці. Не варто відчитувати, а тим більше висміювати співробітника перед усім колективом.
А ось хваліть при всіх. Це може бути додатковим стимулом для інших працівників. Але похвала має стосуватися виключно якості виконаної роботи.
Проводьте робочі наради, планування, «летучки», але не монологи. Дайте право висловитися кожному.
Влаштовуйте корпоративні заходи, наприклад, відзначайте професійні свята. Неформальне спілкування допомагає налагодити комунікацію у колективі, але не виходьте за межі етики.
Якщо ви – підлеглий
У підлеглих також часто зустрічаються перегини у стосунках з керівництвом: або явна догідливість, або холодність і виключно чітке дотримання посадової інструкції від А до Я.
Як же поводитися зі старшим за посадою?
Не давайте односкладових відповідей і забудьте про категоричний тон. Керівник може подумати, що до нього ставляться з негативом, а це нікому не подобається.
Висловлюйте свою позицію і пропозиції по роботі тактовно та ввічливо, аргументуючи їх, навіть якщо вважаєте, що у якихось питаннях розбираєтеся краще, ніж керівник.
У жодному разі не «стрибайте через голову» безпосереднього керівника, це розцінюється як неповага та сумнів у професіоналізмі.
Не демонструйте на роботі «позастатутних стосунків», навіть якщо керівник – ваш друг, однокурсник або далекий родич, не принижуйте його авторитет у колективі.
І пам’ятайте, що правильно вибудувана система субординації може стати ще одним інструментом для оптимізації та покращення робочих процесів.
https://hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...