Три секрети ефективного керівника
Ефективний співробітник не завжди може стати ефективним керівником. Управління та організація – це цілий ряд абсолютно нових навичок, які відрізняють справжнього керівника від «менеджера з викруткою».
Існує три приклади феноменів, які впливають на управління командою.
Ефект Рінгельмана, або ефект соціальної ліні
Парадоксально, але зі збільшенням чисельності групи продуктивність її учасників зменшується. І замість очікуваної еинергії компанія отримує зниження ефективності кожного окремого співробітника.
Про це особливо корисно пам'ятати керівникам, які, збираючи команду «зірок», розраховують автоматично отримати «зіркову команду». Як і з приготуванням будь-якої страви – недостатньо просто змішати смачні інгредієнти.
Завдання керівника – максимально використовувати сильні сторони кожного співробітника. Згадайте книгу та фільм «Moneyball. Як математика змінила найпопулярнішу спортивну лігу в світі», де математик зібрав унікальну бейсбольну команду, якраз використовуючи сильні сторони кожного, нехай навіть «посереднього», на думку експертів, гравця.
Як писав Льюїс Керролл: «Якби кожна людина займалася своєю справою, Земля крутилася б швидше». Допоможіть кожному члену своєї команди займатися «його справою».
Що робити?
Не очікуйте 100% ефективності від 100% співробітників. Можна визначати ключових людей.
При розподілі завдань завжди призначайте відповідальних за виконання (відповідальний ≠ виконавець).
Мотивація – річ персональна. Приділіть час кожному.
Гало-ефект, або Ефект ореолу
Цей ефект – результат впливу загального враження про що-небудь (явище, людину, речі) на сприйняття його приватних особливостей. Прикладом може служити враження, що люди з привабливою зовнішністю володіють видатними розумовими здібностями. В управлінні персоналом гало-ефект є джерелом помилок в оцінці особистості, коли спостерігач користується лише першим враженням або запам'ятовується рисою в оцінці індивідуальності.
Більше того, результати дослідження Стенфордського університету ще в 70-х роках минулого століття показали, що враження, які одного разу сформувалися залишаються виключно стійкими. Тобто якщо ви переконані, що співробітник N-талановитий презентатор, ваш розум буде фокусуватися на факторах і ситуаціях, що підтверджують це. І навпаки – співробітнику, який провалив перше завдання, буде в декілька разів складніше змінити ваше ставлення до нього.
Що робити?
-
Відокремлюйте враження від фактів.
-
Аналізуйте вчинки, а не оцінюйте їх.
-
Порівнюйте дії з результатами.
Ефект Даннінга-Крюгера
Мова йде про спотворення сприйняття, при якому люди з низьким рівнем кваліфікації роблять помилкові висновки, приймають невдалі рішення і при цьому не здатні усвідомлювати свої помилки. Це призводить до виникнення завищених уявлень про власні здібності. У той же час дійсно висококваліфіковані фахівці, навпаки, схильні занижувати оцінку своїх здібностей і страждати від недостатньої впевненості, вважаючи інших компетентнішими.
Виділяють три рівні сприйняття: опис (що я бачу – спостережувальні факти), інтерпретація (що я думаю – про те, що бачу), оцінка (що я відчуваю – про те, що я думаю). У більшості випадків спотворення посилюється тим, що люди схильні відразу переходити на рівень інтерпретації та оцінки – як щодо себе, так і інших.
Тому першочергове завдання керівника – повертати себе на перший рівень, описовий, і оперувати фактами, а не думками.
Що робити?
-
Створюйте умови для альтернативних ідей і думок.
-
Використовуйте прозору систему та критерії оцінки результатів.
-
Заохочуйте зворотний зв'язок співробітників один з одним.
З чого почати?
-
Почніть з себе. По-перше, перевірте, чи не попалися ви в пастку цих ефектів. По-друге, приймайте превентивні заходи – на найближчий місяць поставте в пріоритет дотримання декількох простих правил і оцініть результат.
-
Порівнюйте ваші очікування з можливостями співробітників. Регулярно давайте та запитуйте зворотний зв'язок.
-
Делегуйте – розвивайте підлеглих, звільняйте свій час для вирішення стратегічних завдань. Варіюйте підходи «роби, як я кажу» і «роби, як я».
У комунікації, постановці завдань, управлінні конфліктами та іншими процесами взаємодії команди використовуйте перевірені психометричні інструменти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...