Як обговорювати зарплату на співбесіді
На співбесіді не прийнято відразу говорити про гроші: HR-фахівці шукають людей, зацікавлених в першу чергу в роботі, а не у винагороді. Існує також легенда, що кандидатів, які заговорили про компенсацію на співбесіді в міжнародну компанію, відразу відсіюють. Втім, представник HR-відділу Microsoft в Росії спростовує цю інформацію: про зарплатні очікування на співбесіді все ж говорять. «Ми дивимося на всі професійні і особистісні якості кандидата в цілому - обговорення фінансового питання ніяк не є приводом до відсіювання», - розповіли The Village в підрозділі Microsoft.
Тим не менш, наполегливе бажання швидше перейти до обговорення зарплати може справити негативне враження на рекрутера. The Village дізнався, як, коли і з ким обговорювати зарплату на співбесіді.
Як обговорювати зарплату на співбесіді.
Отже, у нас є вакансія рівня менеджера середньої ланки або лінійного керівника у великій закордонній компанії, яка вам цікава. Але існує маленький нюанс: компанія не позначила рівень передбачуваної компенсації, однак при цьому докладно описала вимоги та посадові обов'язки.
Що робити?
Для початку вам необхідно провести невелику аналітичну роботу, використовуючи відкриті джерела, такі як професійні сайти і соцмережі, щоб зрозуміти, який рівень доходу відповідає компаніям галузі для аналогічних позицій. У результаті ви зможете отримати уявлення про ситуацію на ринку праці та оцінити можливість чи неможливість збільшення вашого поточного доходу.
Треба зазначити, що велика закордонна компанія передбачає деяку вашу обізнаність про рівень оплати праці на аналогічних позиціях. Часто фірма впевнена, що ви розумієте певний механізм формування бюджету: одна позиція має вилку заробітної плати - мінімальне і максимальне значення. Якщо ваші побажання виходять за межі максимального ліміту, значить, необхідно говорити про іншу позицію. Тому на першому етапі співбесіди, коли ви обговорюєте конкретну вакансію, не прийнято говорити про рівень фінансової компенсації.
Це деякі теоретичні міркування, важливіше інше: навіщо ви хочете потрапити в цю компанію, для чого ви розглядаєте нові вакансії? Якщо ви намагаєтеся «торгуватися» до закінчення всіх процедур оцінки та відбору персоналу, то для компанії це привід задуматися про вашу мотивацію. Виходить, що крім фінансової складової вас мало що цікавить. Так думає компанія, коли чує ваші запитання про рівень компенсації на першому етапі співбесіди. А вона все-таки сподівається, що кандидат в першу чергу зацікавлений у вирішенні цікавих і амбітних професійних завдань. Якщо вам дуже цікаві пропоновані завдання, бренд компанії, можливість професійного та кар'єрного розвитку, але залишається питання про зарплату, тоді необхідно пройти всі етапи співбесіди в компанії, щоб підійти до обговорення фінансового боку.
Ми переходимо до другого питання: як, а точніше коли і з ким краще обговорювати питання компенсації?
Робити це необхідно тільки з керівником, який приймає рішення. При цьому до даного питання можна підійти лише після того, як ви детально обговорили ваші майбутні обов'язки, умови проходження випробувального терміну, труднощі, з якими вам доведеться стикнутися. І якщо після завершення інтерв'ю ви розумієте, що це компанія вашої мрії, а керівник побачив у вас того самого співробітника, що зможе вирішити поставлені завдання, то ви переходите до обговорення фінансової сторони питання.
З одного боку, ви приблизно уявляєте, який рівень компенсації хотіли б мати. З іншого - компанія оцінює свої витрати на персонал і включає в бюджет вакансії всі соціальні та податкові витрати, а також виплати по соціальному пакету: ДМС, службовий автомобіль, харчування, ноутбук і так далі. Тому коли компанія обговорює з вами питання компенсації, вона враховує всі можливі витрати, а кандидати, як правило, роблять акцент на окладній і змінній частинах.
Як кандидат може вплинути на рівень пропонованої компенсації? Ваші головні аргументи - це бажання вирішувати складне завдання, релевантний і успішний досвід роботи, професійні досягнення, спеціальна або унікальна освіта, позитивні рекомендації. І ви точно знаєте, що не готові розглядати пропозиції нижче вашої зарплати на колишньому місці. Як правило, рівень компенсації рідко перевищує поточний рівень оплати праці кандидата більш ніж на 25-30% (це приблизний діапазон, в рамках якого ви можете вести ваші обговорення). Зовнішні фактори, такі як економічна криза, безумовно, впливають на даний діапазон залежно від галузі та спеціалізації. Якщо компанія, оцінивши ваш професійний рівень і потенціал, буде готова запропонувати вам хороші умови, вона це точно зробить.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...