6 кроків до роботи мрії
Ми з дитинства будуємо плани про те, яка вона буде - наша робота. Звичайно, ми дорослішаємо, плани і вимоги змінюються. І ось, нарешті, ми розуміємо, що нам цікаво в цьому житті, але не всі знають, як це отримати.
6 кроків досягнення мрії:
1 крок.
Для початку Ви повинні визначиться у якій галузі хочете працювати. Найпоширеніша помилка тих, хто шукає роботу - їм здається, що робота знайде їх сама, але це не так. Вивішувати резюме на сайтах звичайно корисно, але ще необхідно докласти зусилля, щоб чогось добитися. Отже, збираємо зусилля і йдемо далі.
2 крок.
Візьміть аркуш і напишіть свої вимоги до роботодавця. Так, саме Ви повинні знати, чого хочете від майбутнього начальника. Адже в компанії під керівництвом цієї людини ви будете проводити по 8 годин і якщо це буде вас обтяжувати, то і працездатність знизиться. Розставте вимоги пріоритетом.
3 крок.
Далі вимоги до компанії. Наприклад, наявність або відсутність дрес-коду, заробітна плата. І все це теж розподіліть по пріоритету. Тільки не перегинайте палицю, все повинно бути реалістично.
4 крок.
Так, ми визначилися, чого хочемо. Переходимо безпосередньо до пошуку. Є п’ять способів пошуку роботи:
Звернення до Державної служби занятості допоможе:
- здійснити пошук роботи використовуючи найбільшу в країні базу оперативної інформації про вільні робочі місця не лише в межах Вашого міста, але й в інших населених пунктах України;
- ознайомитись з переліком професій, за якими здійснюється професійне навчання за направленням державної служби зайнятості;
- отримати інформацію про навчальні заклади, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за професіями, що мають попит на ринку праці та пройти тестування з метою самовизначення в світі професій;
- взяти участь в тимчасових оплачуваних роботах, які допомагають не тільки фінансово підтримати в період пошуку постійної роботи, але й сприяють збереженню у незайнятих громадян мотивації до праці;
- запропонувати свої професійно-кваліфікаційні характеристики багатьом роботодавцям, взявши участь в Ярмарках вакансій;
- ознайомитися з нормативно-правовими документами, що регулюють питання зайнятості та державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Кадрові агентства. Спосіб не поганий, але реально через такі агентства проходить не більше 20% вакансій від існуючих на ринку. Підтримуйте з агентствами контакт, але не сподівайтеся на 100% гарантії.
Друзі, родичі та знайомі. Опишіть свої уявлення про роботу, і якщо у них з'являться вакансії, то можливо вони Вас порекомендують.
Спеціалізовані сайти. Пропозицій там багато і люди часто губляться. Вибирайте конкретно і не розпиляйте свою увагу на все, що завгодно, намагайтеся дотримуватися списку пріоритетів. Якщо Ви змогли вибрати, то зайдіть на сайти роботодавця і напишіть індивідуальний лист з описом того, чому Ви ідеальний кандидат.
Спілкування з компаніями. Є ймовірність, що в даний момент такий фахівець, як Ви, їм не потрібен, але Ви можете підтримувати контакт з компанією і, можливо, через якийсь час Ваші послуги знадобляться.
5 крок.
Якщо Ви вирішили йти на співбесіду, то варто дотримуватись деяких правил. Дрес-код обов'язковий. Одержавши роботу і пройшовши випробувальний термін, Ви зможете розслабитися і носити більш яскраві речі. На питання роботодавця відповідайте спокійно, намагайтесь відразу зрозуміти, що він хоче дізнатися, задаючи Вам запитання. Наприклад, якщо на питання «чому зазвичай працівники запізнюються?» Ви відповісте «тому що не люблять свою роботу» або «полюбляють поспати», то знайте, що це питання було про Вас. Якщо Ви зіткнулися з ресепшеном і Вас попросили почекати, то не варто сидіти і грати в телефон, краще заводите контакти зі співробітниками - дуже часто роботодавець запитує думку підлеглих.
6 крок.
Якщо Вас не взяли - не турбуйтесь. Спробуйте все проаналізувати і подумати, де ви зробили помилку. Попросіть роботодавця розповісти про Ваші помилки. Якщо хочете працювати саме в цій компанії, запитаєте, що Вам треба зробити, щоб прийти сюди через рік. Деякі керівники люблять наполегливих, що прагнуть до мети.
І запам’ятайте - вакансію займає не кращий фахівець, а кращий кандидат! Успіхів!
http://www.dcz.gov.ua/lug/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...