Три якості, які рекрутери шукають у претендентах
Ці якості рекрутери виділяють як ключові. На співбесіді постарайтеся розкрити кожну з них.
1. Фокус на вакансії
Чому вам потрібна ця робота? Чому ви сидите на співбесіді саме в цьому офісі і хочете перетендуєте саме на цю вакансію?
Про важливість відповіді на це запитання писали неодноразово. І багато претендентів знаходили б роботу швидше, якби ставилися до таких запитань менш формально.
«Давно шукаю роботу в прогресивній компанії, яка є лідером на ринку».
«Робота у відомій мережі магазинів – це стабільність, а я шукаю стабільність».
«У вас сильна команда, в якій я можу вирости як професіонал».
Все це – невдалі відповіді на запитання «Чому Ви хочете працювати у нас?»
Ваші потреби (можливість вирости в команді, стабільність) роботодавця не дуже хвилюють; його хвилює дохід, який він отримає завдяки своїм співробітникам.
Апелювання до лідерських позицій на ринку – це непогано, але відповідь дуже загальна. Те ж саме можна сказати про інші компанії. А вам потрібно сказати саме про цю.
«Нещодавно ви прийняли рішення вийти на міжнародний ринок. У мене 5-річний досвід просування продуктів на англомовних ринках. Мені хотілося б використовувати цей досвід, щоб ваш продукт добре продавався. Ваша компанія отримає прибуток, я – можливість пошуку нових ідей і методів, разом із використанням уже відомих ефективних механізмів».
Це більш вдалий варіант. Тут ми:
– показуємо, що ми в курсі планів компанії (припустимо, ми дізналися про них із новини на великому бізнес-порталі),
– підкреслюємо, що у нас є досвід, який може бути корисним компанії при вирішенні конкретної задачі,
– даємо зрозуміти, що для нас важливий розвиток – пошук нових ідей, при тому, що ми добре вміємо користуватися усталеними напрацюваннями.
2. Командність
Так, всі хочуть мати співробітників – командних гравців. Тому що індивідуалісти часто виявляються кнопкою, що лежить на стільці: вони професіонали, знають свою справу, але спілкуватися з ними неможливо і не хочеться.
На співбесіді підкресліть, що ви вмієте працювати в команді. Не обов'язково завзято доказувати та пристрасно розповідати, що заради колективних інтересів ви пожертвуєте особистим.
Розповідаючи про досвід роботи, досягнення, вставте в розповідь 1-2 фрази про ситуації, в яких ви добре працювали як командний гравець.
Наприклад:
«Один із яскравих моментів моєї кар'єри пов'язаний з розробкою певного продукту. Діяти довелося в умовах жорстких дедлайнів. Ситуація ускладнювалася тим, що компанія скоротила бюджети, і деякі співробітники були незадоволені. Тим ціннішою була перемога. Ми відмінно працювали як команда, всі завдання були виконані в строк. Я як менеджер зміг розпорядитися наявними ресурсами найбільш раціонально. Я вдячний команді за її внесок у загальний результат».
У цій відповіді здобувач:
– показує свій внесок у результат як керівника,
– демонструє здатність згуртувати команду,
– не зазнається і не приписує собі заслуги інших людей; він каже не «я», а «ми», це заслуговує на повагу.
3. Унікальний внесок
Роботодавець хоче почути, що ви готові зробити для нього щось таке, чого не зроблять інші претенденти. Це зазвичай виражається в запитанні «Чому ми повинні взяти на роботу саме вас?»
Універсальної відповіді на це запитання немає. Вам потрібно знайти проблему, яка є у компанії, і яку ви можете вирішити.
Проблему шукайте в оголошенні про вакансію. Власне, відсутність фахівця й є проблемою, але пошукайте специфіку. Можливо, компанії потрібен особливий співробітник (особливість може полягати в специфічному досвіді, якихось особистісних якостях, готовності їздити у відрядження, розбиратися в живописі, знати китайську мову). Якщо ця «особлива потреба» компанії збігається з кваліфікаціями, які у вас є – кажіть про це в першу чергу.
Якщо особливої потреби немає, імпровізуйте. Робіть акцент на унікальному (цінному) досвіді, який у вас був, і переносье його на завдання роботодавця.
Не робіть поширену помилку: не розповідайте тільки про минулі досягнення. Розкажіть, чим отриманий досвід буде корисним для вирішення завдань майбутнього роботодавця.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...