Нові спеціальності для абітурієнтів
Час від часу навчальні заклади пропонують вступникам отримати нову спеціальність. Як бути абітурієнту – чи варто обирати невідоме? У будь-якому випадку, зважитися на те, щоб піти по непроторованій дорозі, складно, так само, як непросто зважитися на ризик. І вступити на невідому спеціальність - це певна авантюра. Чи варто зважуватися на неї?
Як можуть створюватися нові спеціальності? Є два основних способи. Перший - з'являється новий напрямок, якого не існувало взагалі. Такою є, наприклад, спеціальність медичної кібернетики. Медичні факультети стали з'являтися в університетах одними з перших. Кібернетика родом з ХХ століття. Окремо ці професії освоюються вже давно. Але не більше пари десятків років тому виявилося, що застосування математичних моделей і комп'ютерних технологій в медицині - це серйозна область, яка вимагає одночасно і медичної освіти, і технічної поінформованості. З'явилася невідома нашим батькам професія медик-кібернетик, дуже серйозна і досить складна.
З тієї ж категорії - юридична та управлінська спеціалізації з авторського права та інтелектуальної власності. Юридична база - явище фундаментальне, відоме тривалий період історії. Авторське право стало проблемою і предметом пильного вивчення не настільки давно, але вже зараз виявилося одним з найбільш гострих і складних напрямків. І, з одного боку, фахівець з авторських прав повинен знати правову базу в цілому, а з іншого - добре розбиратися в сучасній ситуації або, що важливіше, розуміти, як слід діяти, щоб не плутатися в термінах і напрямках. У будь-якому разі, поки мова йде про фундаментальні напрямки, які так чи інакше перетинаються і виявляються затребуваними в новому контексті.
Інша справа - такі нові професії, які вимагають вивчення не окремо взятої дисципліни, а саме поєднання, синтезу різних спеціалізацій. До них відносяться і різні види менеджменту, наприклад - антикризовий менеджмент або менеджмент у сфері культурно - масових заходів, які, звичайно, узгоджуються в першу чергу з економікою і теорією управління - але ще і включають в себе об'ємні курси з права, соціології, психології.
Професії фахівця зі зв'язків з громадськістю і реклами теж являють собою «збірну солянку», прикладні напрямки різних медійних спеціальностей - продюсер, креативний редактор і т. д.
При цьому сучасні спеціальності частіше викладаються за європейським зразком, тобто аудиторних годин не так багато і основний акцент робиться на самостійну підготовку. Характерна риса студентів сучасних спеціальностей - вони тримають руку на пульсі сучасності.
Тож рішення щодо вибору нового, не надто відомого раніше фаху – виключно за вами.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...