Правила дресс-коду в офісі: чи можна влаштуватися на роботу з татуюваннями і пірсингом
Як вплине наявність татуювань, пірсингу та інших форм самовираження на працевлаштування.
Дресс-код – невід'ємна частина ділової культури, але вимоги до нього з часом стають все м'якшими. Однією з вимог ділового стилю є відсутність ознак нестандартної зовнішності. Сьогодні татуювання, пірсинг, тунелі, шрамування стали поширеною формою самовираження. Хоча багато працедавців побоюються брати на роботу людей з нестандартною зовнішністю, оскільки вболівають за репутацію компанії. Згідно з даними дослідження кадрового порталу HeadHunter, 75% опитаних доводилося працювати з людьми з нетиповим зовнішнім виглядом. Про те, чи вплине наявність татуювань, пірсингу та інших форм самовираження на працевлаштування, дізнавався UBR.ua.
Перше враження
Якщо претендент хоче успішно продати себе, він в першу чергу, повинен пам'ятати про перше враження, яке справить на працедавця. Варто враховувати, що в перші 7-15 секунд людину оцінюють візуально, і це враження запам'ятовується надовго. А якщо оцінка відбувається на співбесіді, то перше враження може стати й останнім. Адже багато компаній виписують вимоги, не лише щодо професіоналізму, але й зовнішнього вигляду.
Колеги-фріки
Найпопулярніші ознаки нестандартної зовнішності – оригінальний стиль одягу, татуювання на руках та інших частинах тіла (окрім лиця). Серед офісних працівників поширений також пірсинг на обличчі або інших частинах тіла і незвичайні зачіски у вигляді дредів, ірокезу або вибриті на голові візерунків. Зустрічаються навіть шрамування, тунелі й інші екстремальні деформації.
Серед офісних працівників набувають популярності суцільно татуйовані руки ("повністю вкриті професійними малюнками") або навіть усе тіло ("70% тіла співробітника вкрито татуюванням"). Чоловіки спокійно носять сережки, зачіски-оселедці, а пані фарбують волосся в яскраві кольори. Деяким «везунчикам» навіть зустрічалися колеги з салатовими дредами, "штангами" у язику і великою кількістю пірсингу на обличчі. Незважаючи на толерантне ставленння до оригінальної зовнішності, деякі прояви індивідуальності все ж шокують офісних працівників.
Найбільше українців шокує шрамування, тунелі й інші екстремальні деформації на обличчі.
Характер татуювання
"У першу чергу, усе залежить від місця татуювання на тілі. Багато ділових людей робили татуювання задовго до того, як стали успішними. Але в основному на частинах тіла,які можна приховати під одягом. Сьогодні популярні місця для тату – руки, зап'ястки, ноги тощо", – розповів директор з маркетингу ІТ-компанії OpenClose Френк Боччіно.
До того ж усе залежить від бізнесу, в якому задіяна людина. Є представники певних професій, котрими ми звикли бачити з татуюваннями. Наприклад, спортсмени, художники, музиканти, бармени тощо.
"Також при працевлаштуванні багато що залежить від характеру татуювання. На нього звернуть увагу, якщо це образливе непристойне слово чи малюнок. Такі тату можуть стати бар'єром для прийому на роботу, і природно, вони будуть недоречні на роботі", – підкреслив експерт.
"Той факт, що багато людей зараз прикрашають своє тіло татуюваннями, пірсингом та іншими незвичайними речами, дозволяє говорити, що ставлення працедавців до таких претендентів з часом зміниться. І компанії не відмовлятимуть талановитим фахівцям тільки через їх зовнішній вигляд", – вважає кар'єрний експерт Сара Гілл.
У кожному бізнесі присутній сталий стиль одягу, який закріплений у правилах компанії і обговорюється з кожним новим співробітником на етапі співбесіди і попереднього інструктажу. Тому аби переконатися, що в новій компанії дозволяють не обмежувати свій зовнішній вигляд лише костюмом, сміливо ставте запитання про встановлений дресс-код безпосередньо на співбесіді.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...