Питання роботодавця, на які не можна неправильно відповісти
Як би ви не готувалися до співбесіди, є питання, на які просто не існує правильних відповідей. Вони можуть багато розповісти про вас. Тому відповідати на них потрібно з обережністю.
Уявіть, що ви на співбесіді. Ви можете стикнутися з питаннями-головоломками: «Чому каналізаційні люки круглі?», «Скільки м'ячів поміститься в автобусі?» тощо. Або з досить класичними: «Які ваші сильні та слабкі сторони?», «Чому ви пішли з останнього місця роботи?». До цих питань можна підготувати соціально-прийнятні відповіді, які роботодавець порахує правильними, хоча однозначної відповіді на них і немає.
Але існують питання і поскладніше. Їх спільна мета - дізнатися більше про вашу особистість, стиль роботи, цінності, можливі перспективи, і як працює ваш мозок. Дізнатися безпосередньо про такі речі не можна. Проте, до них теж можна підготуватися, щоб виставити себе в кращому світлі. Однак, варто попередньо вивчити компанію, щоб приблизно знати про її цінності і переваги в персоналі. Work.ua підготував кілька таких питань і рекомендації до відповідей.
Наскільки ви гнучкі в роботі?
Підготуйте історії, які демонструють, що ви можете адаптуватися до різних умов і потреб. Розкажіть про те, як змінювали свій графік роботи залежно від обставин, як підбудовували свою роботу під потреби керівництва або колег. Такі навички підтверджують, що навіть у складних ситуаціях з вами можна дійти компромісу. Люди часто не можуть знайти спільну мову один з одним, якщо з вами це зробити легко, то це великий плюс.
Ви амбітна людина?
Мало хто насправді знає, чого він хоче досягнути, і де він буде через 5 років. Але ви ж можете приблизно описати кар'єрний шлях, який вас цікавить? На яких позиціях вам хотілося б працювати, які обов'язки виконувати? Ви бачите це хоча б туманно, або розраховуєте тільки на випадковості? Ви можете розповісти, в якому напрямку маєте намір рухатися? Що ви зробили для кар'єри до цього дня? Чи зможете ви з поточними знаннями та навичками рухатися далі? Постарайтеся відповісти самому собі на ці питання. Це допоможе скласти структуровану відповідь на питання роботодавця про ваші амбіції.
Простіше кажучи, ви повинні сформулювати бачення власного професійного майбутнього і донести його до співрозмовника.
Ви комунікабельний? Добре ладнаєте з людьми?
У багатьох описах вакансій можна зустріти згадку про комунікабельність кандидата. Цю ж навичку часто пишуть і в резюме. Вона перетворилася на стандартний пункт, про значення якого багато хто навіть не замислюються, а просто вносять в текст. Однак, вміння спілкуватися і ладнати з іншими дуже важливе в роботі. І роботодавець перевірить цю навичку на співбесіді.
Подібні питання спрямовані на те, щоб перевірити вас в дії. Чи наведете Ви приклади з минулого про те, як налагоджували контакти зі складними клієнтами або колегами? Чи будете брати активну участь у діалозі з інтерв'юером або будете давати короткі відповіді? Зрозумієте ви, коли час зупинитися у своїй розповіді?
Підготувати відповіді на популярні питання - це добре. Але потрібно пам'ятати і про манеру поведінки, ваш портрет, як професіонала й особистості. Для цього потрібно пропрацювати багато нюансів, змінити деякі свої звички тощо. Але це дасть результат.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...