Кар'єрна криза: як знайти вихід з цієї ситуації?
Кар'єрна криза - це досить неприємне і часте психологічне явище серед працюючого населення зрілого віку. Про те як визначити, чи сталася у вас саме кар'єрна криза або проблема в чомусь іншому, а також про те, як благополучно вийти з даного стану, поговоримо в цій статті.
Кар'єрниа криза - це досить часте явище як у наших співгромадян, так і у європейців, тільки у жителів України, на відміну від більш високорозвинених країн, багато людей, які потрапили в таку ситуацію, не шукають можливості щось змінити в своєму житті і роботі, а намагаються змириться з тим що є, під різним приводом умовляючи себе прийняти сформовану ситуацію. Звичайно більшість з нас має сім'ї, малолітніх дітей, старих батьків, які дуже залежать від нашого рівня доходів, але скільки б утриманців не було на вашій шиї, це не привід заганяти себе в кут і відмовляти собі в можливості самореалізації, а також отриманні задоволення від роботи і життя в цілому.
З часом, багато людей перестають отримувати задоволення від роботи, яка раніше їм подобалася. Вони не хочуть з ранку вставати і йти в офіс, немає стимулу на будь-які кар'єрні досягнення, але чи наздогнала їх кар'єрна криза або проблема полягає в чомусь іншому, це питання залишається для них відкритим. Що б ви могли легко визначити, чи сталася у вас кар'єрний криза або ви просто, скажімо, перевтомилися на роботі, ми наведемо тут основні симптоми цього процесу:
1. Вас почали дратувати колеги або начальник, хоча раніше ці люди були вам цілком симпатичими.
2. На роботі вам нудно, немає ніякого стимулу працювати, ви розпорошені, періодично навіть почали здійснювати смішні для вашого рівня компетентності помилки.
3. Практично кожного ранку у вас немає ані бажання ані сил йти на роботу.
4. Навіть тривалий відпочинок не підвищує вашу мотивацію до роботи, наприклад, після двотижневої відпустки на морі ви приходите в офіс і за кілька днів знову відчуваєте себе таким же втомленим і виснаженим, як і до неї.
5. Вам здається, що тільки у вас все так погано і тільки у вас існують якісь незрозумілі проблеми, а у всіх оточуючих все в повному порядку.
6. Ви ніяк не можете прийняти відповідальні та життєво важливі рішення, що можуть змінити вашу ситуацію на краще. При цьому ви радитесь практично з усіма та відкладаєте прийняття будь-якого важливого рішення на невизначений час.
7. Ви жалкуєте про ті рішення, які "помилково" прийняли раніше і злітися на тих людей "з вини яких" ви нібито опинилися в такій ситуації.
Якщо хоча б половина наведених вище симптомів підходить під опис вашої нинішньої ситуації, висновок напрошується сам собою - у вас сталася найсправжнісенька кар'єрна криза.
Іноді кар'єрна криза може прийти абсолютно несподівано, в результаті стресової події, яка сама по собі може бути як позитивною, так і негативною (смерть близької людини, весілля, або не отримане підвищення по службі тощо), але частіше вона розвивається поступово, з часом справляючи усе більший вплив на саму людину. Серед причин поступового розвитку кар'єрного кризи найбільш часта та поширена - це зміна пріоритетів і цілей у житті. Можливо в юності ви хотіли бути припустимо лікарем, але пропрацювавши в цій сфері скажімо 10 років, дізнавшись з середини всі проблеми та нюанси професії, ви зрозуміли що це зовсім не те, що вам треба, а ваше покликання, скажімо, малювати картини. Але прийняти відповідальне рішення і круто все змінити ви не можете зважитися. Вас лякає невідомість, перспектива все починати з нуля, можливість помилки, суттєве зменшення заробітків тощо.
Потрапивши в таку ситуацію, в першу чергу необхідно розібратися зі своїми істинними почуттями та бажаннями. Це тривалий процес, на який може піти не один тиждень. Далі варто провести аналіз ваших перспектив і ситуації в цілому в цікавій для вас сфері діяльності. Адже найпростіше казати, що припустимо у флористиці величезна конкуренція, але чи оцінили ви реально пропозицію та попит на цьому ринку і перспективи кар'єрного зростання там? Також необхідно проаналізувати свої перспективи та можливості щось змінити і поліпшити на вашій нинішній роботі. І тільки після цього можна приймати якесь рішення.
Багато хто побоюється, що члени сім'ї не зрозуміють і не підтримають їх у прагненні змінити своє життя, а можливо навіть навпаки будуть над ними насміхатися чи ображатися через зменшення рівня заробітної плати у зв'язку зі зміною роду діяльності. Але як ви можете приймати рішення за своїх рідних, навіть не поговоривши з ними і не з'ясувавши їхню точку зору? Родичі, навіть якщо ви їм не розповідаєте про сформовану у вас ситуацію і взагалі не скаржитеся на життя, все одно відчувають ваш постійно знижений настрій, і, якщо ви їм докладно поясните ситуацію, цілком можливо будуть на вашому боці.
Звичайно братися за щось радикально нове завжди страшно і це абсолютно нормальна реакція будь-якої нормальної людини, але задумайтеся, невже краще ще 10 років ходити на роботу як на каторгу і займатися абсолютно нелюбою справою, ніж ризикнути і все змінити в один момент? Насправді перспектива довгий час займатися тим, що вам не подобається, набагато страшніше будь-яких змін.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...