Як влаштуватися на роботу без досвіду
Щоб працевлаштуватися, потрібен досвід, а де його взяти, якщо без нього не працевлаштуватися? Що робити з цим замкнутим колом? Адже навіть з вищою освітою знайти хорошу роботу непросто.
Багато що залежить від роботодавця, а найчастіше все зводиться до простого принципу: компанії потрібен досвідчений співробітник, якого вони хочуть купити дешевше. Ви ж у свою чергу хочете продати себе дорожче, але не можете через відсутність досвіду.
Багато хто починає поєднувати роботу та навчання, але далеко не завжди роблять це за фахом. І в підсумку доводиться вибирати: продовжувати так або почати з нуля. Як же бути?
Спочатку слід точно визначитися зі сферою діяльності та шукати відповідні вакансії. Бажано вибирати великі компанії, яких багато новачків бояться. Однак, велика компанія - це великий механізм, в якому від вас не обов'язково вимагатимуть великих знань і досвіду. Усередині відділу ви зможете навчатися на практиці, знайдуться люди, які зможуть допомогти вам. Маленькій компанії, скажімо з 10-ти співробітників, потрібні фахівці, які з першого дня зможуть на повну силу виконувати свої обов'язки, і часто від цього і буде залежати успіх самої компанії.
Також у великих компаніях швидше змінюється персонал, у зв'язку з його кількістю, тому знайти відкриту вакансію куди простіше. Вони швидше ростуть, як і потреби в нових кадрах, деякі великі компанії «вирощують» для себе фахівців, беруть людей на оплачувані стажування.
Часто буває, що вдається влаштуватися не на ту вакансію, на яку ви розраховували. Але набравшись досвіду вам може вдасться отримати бажану посаду в майбутньому. Головне бажання працювати та рости.
Якщо ви чогось не знаєте та не володієте необхідними навичками, то не бійтеся говорити про це. У процесі роботи ви зможете все опанувати, а брехня лише стане у вас на шляху.
Для отримання досвіду іноді доводиться переступити через себе й працювати за низький оклад або навіть безкоштовно. Не відкидайте відразу такі варіанти, розглядайте їх, як інвестиції в себе. Почніть з посади помічника або різноробочого і рухайтеся вгору.
Насправді, компаній і можливостей більше, ніж вам може здаватися. Якщо у вас не вийшло влаштуватися в одну, то не потрібно впадати у відчай. Замкнуте коло не на стільки замкнуте, все якось починають свою кар'єру. Не бійтеся складних ситуацій, переглядайте вакансії на сайтах з працевлаштування, відсилайте резюме і ви обов'язково знайдете відкриті двері.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...