Чому вакансія повторюється?

Ви в пошуках роботи ретельно моніторите вакансії на порталах і виявляєте дивну закономірність - деякі вакансії «живуть» на них дуже довгий час. І, якщо спочатку вакансія ще викликає непідробний інтерес у шукачів, то, повисівши з півроку - вже тільки питання до компанії-роботодавця. Одне з них - невже неможливо за півроку закрити вакансію?
Давайте розглянемо докладніше причини та приводи «зависання» вакансії на порталі.
Вакансія дійсно відкрита. Йде пошук, проводяться співбесіди - повільно, проте вірно. Можливий варіант, коли співбесіди багатоступінчасті або збирають групу для групової співбесіди (наприклад, на продавців або операторів). Ще одна причина - завантаженість безпосереднього керівника, який теж бере участь у підборі. Чим вища посада, тим складніше вклинитися в розклад, перевірено на власному досвіді.
Вакансія відкрита, але в неї внесені корективи - наприклад, шукали продавця з досвідом роботи від року, не знайшли та знижують вимоги до «без досвіду або з досвідом роботи від півроку». При цьому назва вакансії залишається такою самою, і шукач може подумати, що це та ж вакансія.
Вакансія відкрита така сама, але не попередня. Приклад - відділ продажу великої компанії або контакт-центр. Поки шукали заміну Маші, Саша вирішила піти в декретну відпустку, вийшла заміж в інше місто або просто знайшла іншу роботу. Результат - вакансія на сайті «висить» така сама, а робоче місце інше.
Вакансія припинена, але на сайті висить - обраний кандидат вийшов на роботу на випробувальний термін, але рекрутер підстраховується, розміщуючи її ще на місяць.
Вакансія віртуальна. Наприклад, з підрозділу збирається йти один із співробітників, мотивуючи звільнення низькою з/п. Керівник підрозділу коливається - підвищити зарплату нинішньому співробітнику або взяти з ринку нового. Для підстраховки вивішується вакансія. Вбиваються два зайці - можна зрозуміти очікування кандидатів і, якщо не домовимося з нинішнім співробітником, є звідки взяти нового. Якщо домовляться з вже працюючим співробітником - вакансія знімається.
Вакансія закрита, але рекрутер забув її зняти. Людський фактор, ми від нього, на жаль, не застраховані. Для невеликих компаній поширений варіант - підбором займається керівник, у нього банально не вистачає часу на пунктуальність роботи з порталом. Тому й вакансія висить довго, і іноді щодо відібраних резюме у директора немає часу зателефонувати і провести хоча б телефонну співбесіду.
Вакансія відкрита резервно. З рекрутера вимагають кадровий резерв - він регулярно вивішує вакансію, збирає резюме і складає в копилочку. Відгук на передане резюме може статися і через півроку, і через рік. Досить часто рекрутингові агентства поповнюють базу таким нехитрим способом - приваблива вакансія, відмінна зарплата (вище ринкової на 30-50%) - і збираємо «вершки».

Ще один варіант - вакансія розміщується повторно, наприклад, співробітник не пройшов випробувальний термін. Можливі багато причин - від самого співробітника до нюансів корпоративної культури компанії або особистості безпосереднього керівника - результат один. А вакансія розміщується повторно. Якщо рекрутер ще і залишає її на порталі на місяць для підстраховки - шукачами вона сприймається як така сама.
Загалом, все не так страшно - велика частина причин поновлення і «зависання» вакансії абсолютно не смертельні. Кандидату, зацікавленому в здобутті цієї посади, важливо пам'ятати - якщо ви збираєтеся протягом короткого періоду направити повторно резюме, відновите його. Перечитайте ще раз текст вакансії і змістите акценти - може, ви той, хто їм потрібен, а от вони про це ще не знають.

rabota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад