Зважене рішення - майбутній успіх
Завдання з вибору професії постає перед молодими людьми досить рано - в 17-18 років. Часто у цьому віці складно побачити себе в якості працівника і оцінити важливість свого рішення. Мало хто з дорослих може докладно розповісти про свій вибір професії. Найчастіше можна почути, мовляв , так вийшло, пішов по стопах батька чи матері, порадили, і так далі. У більшості випадків такий спонтанний вибір професії призводить до професійної незадоволеності в майбутньому. Тому до завдання вибору професії слід ставитись вкрай серйозно і ґрунтовно, оскільки його наслідки обов'язково вплинуть на ваше подальше життя.
При виборі професії варто враховувати кілька факторів:
1. Опишіть ваше уявлення про самого себе і про ваше майбутнє через 10 років. Ким ви себе бачите? Ким би вам хотілося бути? Якщо ви знайдете відповідь на це питання, більшість професій відпадуть.
2. Оцініть особливості вашого темпераменту. Ви непосидючі? Тоді робота бухгалтера або менеджера вам навряд чи підійде. Вам подобається подовгу сидіти за комп'ютером? Зарахуйте і це до списку особливостей вашої бажаної роботи. Існує кілька типів «професійного темпераменту»:
- людина + обладнання (конструктори, інженери, будівельники, архітектори);
- людина + природа (агрономи, хіміки, біологи, фізики, геологи);
- людина + людина (секретарі, психологи, лікарі, вчителі, міліціонери);
- людина + мистецтво (актори, художники, письменники, скульптори, журналісти);
- людина + знак (математики, програмісти, оператори).
3. Вивчіть соціальний попит на вашу передбачувану професію. Не виключено, що через 10 років, коли ви тільки ввійдете на ринок праці, виявиться, що вона зовсім не потрібна і попиту у роботодавців ви не знайдете.
4. Проаналізуйте свої здібності. Успіхи у вивченні мов, на різних олімпіадах, в художній та музичній школі можуть стати вагомим доказом на користь тієї чи іншої спеціальності.
Добре, коли всі ці фактори перетинаються, але ж так буває не завжди. Часто доводиться корегувати свої бажання або розвивати додаткові навички. А часто школярі не бачать в собі якихось особливостей, схильностей до тієї чи іншої спеціальності. У такому випадку краще звернутися до фахівців з профорієнтації. Такі фахівці працюють у будь-якому центрі зайнятості. Вони використовують різноманітні методи і тести для визначення найбільш підходящої професії для конкретної людини. Ці методи допомагають максимально наближено знайти найбільш підходящу спеціальність.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...