Уникаємо стереотипів у прийнятті рішення щодо вибору професії
Стереотипні підходи до вибору професії породжують безліч міфів, які характеризуються дивовижною живучістю. Наприклад, дівчаткам з дитинства говорять, що є «жіноча» та «нежіноча» робота. Хлопчиків готують до ролі «добувачів» (професія повинна «годувати» сім'ю тощо). Такі міфи негативно впливають на вибір професійного шляху.
Міф 1. Професію потрібно вибирати одну на все життя
Сьогодні - час безупинного розвитку технологій, інновацій, які швидко породжують нові затребувані професії. Сучасному працівникові необхідно відповідати мінливим вимогам. Щоб іти в ногу з часом, потрібно постійно вдосконалювати знання, вчитися, опановувати нові спеціальності. Крім того, будь-який, навіть найбільш продуманий, вибір професії може виявитися помилковим. Важливо тільки вчасно зрозуміти цей факт і зробити правильні висновки.
Міф 2. Професія повинна бути сучасною, модною
В основному, моду на професії диктує ринок праці. Однак потреба в кадрах певної спеціалізації - величина непостійна. Крім того, і досі в питанні підготовки професіоналів різних напрямків немає планування: ніхто з упевненістю не може сказати, чи будуть, скажімо, забезпечені роботою педагоги після закінчення вишу. Тому, вибираючи модну, популярну професію, добре зважте всі «за» і «проти» такого рішення.
Міф 3. Після закінчення школи потрібно одразу навчатися професії
У цьому питанні стереотипи такі сильні, що після закінчення школи до інституту подають документи практично всі випускники. Тим часом, в деяких країнах Заходу для вступу до вишу потрібний стаж роботи. І хоча це правило прийнято не у всіх навчальних закладах, певний сенс у такому підході є. У 17 років через відсутність досвіду важко визначити свої професійні вподобання.
Міф 4. У сучасному світі знання професії не таке важливе
Багато студентів не надто стурбовані отриманням професійних знань, вважаючи, що диплом про вищу освіту відкриє їм двері в світ процвітання. Однак, наприклад, зв'язки, на які розраховують ці люди, можуть зникнути, та й сам характер роботи сьогодні висуває до працівника високі вимоги. Рано чи пізно, якщо ви дійсно хочете досягти успіху, доведеться оволодіти професією.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...