Як знайти роботу вчорашньому випускникові вишу

Кожен з нас пам'ятає свої студентські роки - час свободи від опіки батьків, нових друзів, вражень і безмежних можливостей. Але все гарне та безхмарне рано чи пізно закінчується, ось і ці чудові п'ять років пролетіли як одна мить. У руках - диплом і повне незнання: «що ж робити далі». Потрібна робота... а досвіду-то нема ... Знайома ситуація?
Саме тому краще подбати про цінний досвід ще під час навчання.
Якщо ви хочете працювати за фахом, будьте готові до того, що в перший час ваша заробітна плата не сильно відрізнятиметься від стипендії. Другий удар - не сподівайтеся, що вам запропонують престижну посаду, навіть якщо у вас освіта у сфері управління. Але все це тимчасово - до того часу, доки ви закінчите виш - пропозиції будуть трохи краще.

З чого почати?
Насамперед, вивчіть оголошення про вакансії: які вимоги висувають, які додаткові знання потрібні тощо. Далі необхідно зрозуміти специфіку галузі та постаратися побудувати план свого кар'єрного розвитку.
При цьому варто пам'ятати, що на ринку праці трапляються шахраї, які хочуть використовувати вашу недосвідченість. Це можуть бути оголошення, в яких зазначений високий рівень зарплати, а коли людина починає працювати, її постійно штрафують, так що зарплата знижується до копійок. Інші беруть за умови проходження «стажування», тобто безкоштовно відпрацювати чималий час або виконувати завдання, що не оплачуються.

Де шукати роботу?
Інтернет. Не потрібно недооцінювати «банальну» розсилку резюме за адресами, вказаними в оголошеннях про вакансії, і його публікацію на сайтах з працевлаштування. Дуже важливо при цьому додати супровідного листа. У чому ваш плюс в порівнянні з більш досвідченими шукачами? Це. Насамперед, ваш ентузіазм і мотивація - саме про ці достоїнства варто згадати в листі.
Ярмарки вакансій, дні кар'єри. Багато вітчизняних та іноземних компаній влаштовують стажування для студентів останніх курсів. Дуже часто представники компаній самі приходять до вишів і організують набір на ці заходи.
Конкурси. Дуже часто у вишах, а також міжнародних компаніях проводяться конкурси для студентів. Ось тут і треба скористатися таким шансом і зробити перший крок у реалізації себе, до того ж такі кроки, як правило, непогано фінансуються.
Особисті зв'язки. Елементарне опитування рідних, друзів і знайомих може стати найбільш ефективним інструментом пошуку роботи, адже разом із вакансією у вас з'являться рекомендації, а це, безсумнівно, підвищить ваші шанси влаштуватися на роботу.

Яка робота вам потрібна?
Стажування. Рекрутери в основному готові до співпраці зі студентами, головне - знайти точки дотику. Є компанії, які пропонують гнучкий графік: 3 повних робочих дні на тиждень, решту часу студенти можуть присвячувати навчанню.
Тимчасова робота. У кожній компанії виникають ситуації, коли потрібен тимчасовий персонал: хтось зі «штатних» співробітників захворів, хтось пішов у відпустку, хтось - в декрет. Крім того, існують ще тимчасові проекти, сезонні роботи, відсутність достатнього обсягу роботи на повну ставку.
Якщо ви вирішили спробувати себе на тимчасовій роботі, ви можете претендувати на наступні позиції: секретар, особистий помічник, перекладач, офіс-менеджер, кур'єр; оператор бази даних, помічник бухгалтера, фінансовий клерк; асистент відділу маркетингу тощо. Після участі в тимчасових проектах вам можуть запропонувати роботу з гнучким графіком протягом навчального року.
Дистанційна робота. Суть роботи фрілансера полягає у виконанні певної роботи за гонорар в обумовлені терміни. При цьому вас ніхто «не прив’язуватиме» до офісного робочого місця. Можете працювати де завгодно - хоч удома, хоч в парку, хоч в кафе - головне зробити все вчасно й якісно. Дуже часто така робота пропонується журналістам, дизайнерам, художникам, програмістам. Віддалена робота - відмінний варіант: ви самі регулюєте навантаження, розподіляєте час, обростаєте професійними зв'язками.

novarobota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад