Помилки рекрутера

Що має робити рекрутер, щоб його результати в пошуку фахівців були мінімальні? Ось список помилок, які, можливо, допоможуть стати ефективнішими тим, хто працює на ниві добору талантів.

"Застрягати" на одній вакансії
Працюючи рекрутером у будь-якому одному сегменті, наприклад в IT, набагато ефективніше працювати одночасно над декількома вакансіями. Їх може бути від 3 до 10 і більше залежно від досвідченості того, хто шукає і рівня складності вакансії. Ширший пул кандидатів, можливість перемикання з однієї вакансії на іншу дає нам можливість знаходити нові способи роботи над проектом і постійно розвивати творчість у рекрутингу.

"Застрягати" на одному джерелі пошуку
Залежно від вакансії, рекрутери зазвичай використовують декілька джерел й інструментів пошуку. І знаючи, як легко захопитися пошуком в Інтернеті або в соціальних мережах, хочемо відразу попередити про необхідність відстежування ефективності тих або інших джерел. Щоб не потонути в круговороті сторінок результатів пошуку, необхідно ставити обмежені в часі завдання при пошуку, і не особливо вестися на оманливе відчуття, що "ось-ось і диво станеться". Буде набагато краще, якщо ви змінюватимете локацію своїх віртуальних розкопок, заразом отримуючи розуміння, яких фахівців, де краще за все шукати. Втім, не виключено, що резюме довгоочікуваного фахівця прийде вам в руки саме. Але якщо ви не перепробуєте мільйон способів роздобути його, то вірогідність такого подарунка долі різко зменшиться.

Не уточнювати вимоги у внутрішнього/зовнішнього замовника
Початківці рекрутери, особливо у сфері IT, часто бояться перепитати замовника про те, що означає та або інша вимога до кандидата, і як це можна перекласти нормальною мовою. В результаті, не до кінця розуміючи, хто потрібний і для якої конкретно ролі, рекрутери кидаються у пошуках щастя, а його усе немає та немає. Варто також враховувати той факт, що дуже часто в job-description замовники закладають ідеальний портрет, тоді як ситуація на ринку зовсім не ідеальна. Вона просто реальна. Тому на самому початку пошуку зверніться до замовника з проханням виділити критично важливі і бажані вимоги до кандидатів і після цього закачуйте рукава.

Спілкуватися з претендентами тільки по e-mail & Skype
У спілкуванні з кандидатами варто використовувати телефон, а не тільки e-mail і чат у Skype. Чому ми так вважаємо – читайте тут.

Ухвалювати вирок кандидатові по CV
Оскільки не 100% претендентів навчилися правильно складати резюме, і навіть поширеною є ситуація, коли кандидати занижують власний рівень знань, то необхідно проводити телефонний скринінг кандидатів. І вже потім, на його основі, приймати рішення – чи брати кандидата далі в гру. Чи ситуація може бути навпаки. Навчені кар'єрним консультантом продавати себе, кандидати-девелопери можуть згадати в резюме усі технології і мови, з якими стикалися, починаючи з першого курсу інституту. І тут завдання рекрутера під час телефонного скринінгу – з'ясувати правду і тільки правду.

Не враховувати результати попередніх пошуків
Починати кожного разу роботу над вакансією з "0" не зовсім ефективно. Насамперед після визначення – кого саме вам необхідно знайти – згадайте, які схожі вакансії ви вже закривали, які кандидати з внутрішньої бази можуть вам бути корисні, а також до кого з колишніх кандидатів можна звернутися за допомогою, рекомендаціями, порадою, де шукати, щоб знайти.

При пасивному пошуку забувати щодня розглядати резюме, які надходять
Є і в IT-сфері такі вакансії, що закриваються резюме, які надходять. Але якщо ви не відреагуєте максимально швидко на отриману кореспонденцію, то ризикуєте упустити цей рідкісний шанс. Тому не відкладайте на завтра те, що прийшло вам в руки саме сьогодні.
Є, звичайно, й інші речі, які впливають на ефективність у рекрутингу. Але найголовніша помилка, яка об'єднує усі попередні, – це страх, боязнь робити щось, боязнь не отримати бажаного результату, боязнь, що у відповідь на нашу дію отримаємо те, чого боїмося. І це абсолютно нормально – боятися. Важливо тільки, щоб ви БОЯЛИСЯ І РОБИЛИ! Навіть помилкова дія навчить більше, ніж відсутність будь-яких дій.

hrliga.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад