Трудова справедливість - для кожного
Питання працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями - одне з найбільш проблемних та актуальних у сфері соціальної політики.
Для його обговорення в Донецькій області регіональна служба зайнятості, організації інвалідів та роботодавці провели «круглий стіл» на тему «Реалізація принципів соціальної справедливості у забезпеченні зайнятості осіб з інвалідністю».
Зустріч, що пройшла в Донецькому обласному центрі зайнятості, стала одним з багатьох заходів, організованих в регіоні до Всесвітнього дня соціальної справедливості. В цей день - 20 лютого - згідно резолюції Генасамблеї ООН, суспільство закликає до нарощування зусиль з викорінювання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, добробуту та соціальної справедливості для всіх.
За словами голови Донецької обласної організації інвалідів Надії Поламарчук, те, що в Україні і на Донеччині, по суті, вперше відзначається цей своєрідне свято, є ознакою позитивних реформ у сфері соціальної політики, можливістю по-новому оцінити проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями. «У Донецькій області 270 тисяч інвалідів. З них 150 тисяч - працездатного віку.
Багато хто хоче і сподівається після отримання інвалідності продовжувати трудову діяльність. До того ж сучасне законодавство надає дуже багато можливостей для інвалідів в плані організації робочого місця, створення підприємства, зайняття підприємницькою діяльністю», - підкреслює Надія Степанівна, при цьому, однак, нагадуючи, що сьогодні зберігається ціла низка труднощів, що стоять на шляху забезпечення інвалідів роботою: «Звичайно, величезна проблема - це транспорт. Найчастіше основною перешкодою стає те, що людина, здатна працювати, у зв'язку із станом здоров'я не має можливості добратися до місця роботи».
Вказує на слабкі сторони сфери працевлаштування та керівник макіївської міської організації інвалідів Ірина Чібізова: «Більшість членів нашої організації - це люди із захворюваннями опорно-рухового апарату. І знайти роботу для них дуже складно. Тут все взаємопов'язане - можна розпочати з норм доступності. Останнім часом справа зрушила з мертвої точки, але ще дуже багато проблем з пандусами, з'їздами. Крім того, в Макіївці немає спеціалізованого громадського транспорту для інвалідів. Він тільки в таких великих містах, як Донецьк, та й то не на всіх маршрутах».
Директор обласного центру зайнятості Тамара Козенко розповіла учасникам зустрічі про те, що для забезпечення всіх соціальних гарантій щодо працевлаштування осіб з інвалідністю необхідно докорінно змінювати ставлення роботодавців до цієї проблеми. «На жаль, часто доводиться говорити про невідповідність наданих вакансій потребам інвалідів. Багато в чому тут все залежить від нерозуміння роботодавцями соціальної значущості питання», - впевнена Тамара Миколаївна. Вона вважає, що однією з головних умов для того, щоб домогтися чогось спільною роботою, є усвідомлення проблеми та бажання її вирішувати. Також Козенко звернула увагу й на особистісний фактор: «Завищена або занижена самооцінка інвалідами своїх професійних можливостей - це те, з чим доводиться стикатися службі зайнятості».
Враховуючи цілу низку озвучених під час «круглого столу» проблем, його учасники прийняли рішення затвердити підсумкову резолюцію з метою рекомендувати всім відповідальним і зацікавленим організаціям і установам комплекс необхідних заходів. Для об'єднання зусиль, що є головним принципом роботи, органам влади пропонується залучати громадські організації інвалідів в якості експертів з доступності при проектуванні і прийомі об'єктів соціальної інфраструктури, а також сприяти включенню осіб з інвалідністю у сферу вільного ринку праці, в тому числі шляхом стимулювання роботодавців за допомогою системи пільг, фінансової допомоги тощо. Крім того, рекомендується приділити більше уваги інформуванню роботодавців про їх зобов'язання згідно з українським законодавством.
Хочеться сподіватися, що всі рекомендації та пропозиції, прийняті на зустрічі, будуть почуті, і що найголовніше, - реалізовані на рівні органів влади. Адже, як неодноразово підкреслювали учасники «круглого столу», бажання працювати, незважаючи на діагноз, у інвалідів є. І все, що необхідно від суспільства, - це піти їм назустріч. Принаймні, так буде справедливо.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...