Приймаючи важливе рішення, спробуйте подумати на іноземній мові

Під час прийняття важливого рішення спробуйте сформулювати проблему на іноземній мові. Як стверджують вчені із університету Чикаго, така постановка проблеми допоможе уникнути впливу на кінцеве рішення різноманітних життєвих упереджень та страхів.

Практичні експерименти показали, що під час вирішення проблеми на іноземній мові зникає так званий ефект постановки задачі(Framing effect), при якому сформульована по різному одна і та ж проблема вирішується по різному. Твердження, що половина відповіді полягає у правильній постановці питання, частково опирається саме на згаданий вище ефект.

Вчені провели експеримент серед американських студентів, які вивчають японську мову. Кожному із учасників запропонували уявити себе лікарем та зробити вибір: витратити час на розробку ліків, які встигнуть врятувати 200 тис. людей із 600 тис., чи поспішити і врятувати всіх людей із ймовірністю 33,3%(при ймовірності 66,6%, що всі люди загинуть). Інша постановка проблеми була із точки зору втрати людей: хвороба вб’є 200 тис. людей із 400 тис., чи від хвороби загинуть всі люди із ймовірністю 66,6%.

Вибір студентів, які приймали рішення на рідній мові, кардинально відрізнявся у залежності від постановки задачі. У першому випадку за гарантоване збереження життя частини людей виступило 80% всіх учасників, а при постановці із точки зору втрати людей перший варіант вибрали лише 47% учасників.

Студенти, які приймали рішення на іноземній мові не залежно від постановки задачі(з точки зору збереження життя чи загибелі людей) у 40% студенті в обидвох випадках виступили за перший варіант. Ці результати підтвердилися під час експериментів за участю студентів із інших країн.

Ще один експеримент, який проходив у формі азартної гри, показав, що прийняття рішень на іноземній мові, зменшує страх перед можливими негативними наслідками, що, в свою чергу, призводить до прийняття більш ризикованих рішень.

Такі результати вчені пояснюють тим, що іноземна мова залишає людині більше емоційної свободи, ніж рідна мова. В наслідок цього люди діють більш раціонально та менш упереджено. Внаслідок емоційної реакції під час прийняття важливих рішення людина схильна керуватися страхом, а не раціональним мисленням на надією на успіх.

how-to-do.org

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад