Плюси та мінуси роботи під час навчання

Майже кожен студент хоча б раз намагався заробити трохи грошей та влаштуватись на роботу. Які ж вимоги до молодих спеціалістів та чи готові роботодавці долучати до своєї справи молодих та ще «зелених» студентів?

Студентство – найкращий час для реалізації всіх ідей та планів, навіть самих божевільних. Хтось всі п’ять років кипить над підручниками, а хтось встигає не лише вчитися, а й працювати.

Працювати забороняють, але…

Більшість університетських викладачів категорично проти того, щоб студенти у вільний час працювали, мовляв, набагато важливіше зараз присвячувати себе навчанню, а напрацюватись ви ще встигнете. Деякі особливо негативно налаштовані педагоги пропонують залишити денне навчання та подати документи на заочне відділення. Але так кардинально змінювати життя готові далеко не всі молоді люди, тож все одно встигають знаходити різноманітну роботу, щоб щось там собі заробити.

Звісно, що на відміну від дорослих людей та навіть випускників, вихованцям навчальних закладів, платять значно менші гроші, обумовлюючи це тим, що у них зовсім мало досвіду та й диплому не має. Але навіть цей факт не зупиняє, набагато більше хочеться¬¬¬¬ проявити себе в чомусь новому та втілювати отримані в університеті теоретичні знання на практиці.

Де можна знайти роботу

Отримати роботу можна в будь-який галузі, навіть якщо немає досвіду. Студентів охоче запрошують в сферу продажів, пропонують спробувати свої сили в якості торгових представників, мерчендайзерів, супервайзерів та промоутерів.

Також завжди із задоволенням молодих людей чекають у компаніях, які проводять кастинги на різноманітні шоу та телепередачі. Знявшись в масовці або рекламі можна заробити невеликі, але все ж такі бажані гроші.

Але крім цих вакансій на ринку праці є ще безліч пропозицій. Керівникам та начальникам завжди були і будуть потрібні помічники, а хто як не студенти готові взятись за таку роботу?

Також дуже популярними є професії: кур’єрів, менеджерів з продажу, персонал в супермаркети, операторів колл-центрів та консультантів.

Так що, не варто боятися. Потрібно йти, пробувати, шукати щось своє, набиратися досвіду і впевненості»

Плюси роботи під час навчання

Це чудовий спосіб: набратись досвіду і навчитись чомусь новому; стати серйозним і відповідальним, адже тут ніхто не буде закривати очі на всі ваші недоліки та промахи; привчити себе бути пунктуальним та не дозволяти собі ігнорувати роботу, яка не подобається; спробувати себе на різних посадах; запропонувати своє бачення розвитку компанії, запустити свіжий подих в проекти та стати ініціатором нових течій; відчути себе частиною одного колективу та нарешті зрозуміти чого ви хочете в майбутньому.

Якщо ви людина з потенціалом, у вас горять очі і ви точно знаєте чого хочете добитися, відчуваєте, що ця посада саме для вас і ви зможете здивувати своє керівництво дорослою та ефективною роботою, – цілком можливо, що після завершення вашого навчання вам запропонують продовжити працювати в компанії, тільки з найбільш комфортними умовами. Наприклад, переглянуть вашу заробітну плату, обов’язки та кар’єрний ріст.

І поки ви не покінчили з навчанням ви можете і мусите шукати саме ту роботу, яка буде приносити крім грошей ще й задоволення. Працедавці ж в свою чергу, в певній мірі люблять брати на роботу працівників без досвіду. З молодих фахівців можна «ліпити» таких робітників, яких би їм хотілось бачити у себе в офісі. Молоді люди завжди більш жертвувані, ніж старші, готові працювати на «знос» та креативити.

Студентський квиток

А наявність студентського квитка дає вам і вашій компанії можливість значно економити, адже як відомо студенти мають пільги на проїзд. Тому ваші відрядження можуть бути більш вигідними керівництву, ніж поїздки працівників «зі стажем». Якщо це закордоні поїздки, то знов ж таки віза для студентів в країни шенгенського договору є безкоштовною.

Мінуси роботи під час навчання

З мінусів – це хіба що значно нижча заробітна плата, прискіпливі погляди керівництва, як до людини без досвіду, та неможливість працювати повний робочий день (це стосується лише тих студентів, які навчаються на стаціонарі).

Звісно, що студентів не беруть на високі посади та й навряд чи допускають до керівництва чи бодай управління. Проте можна зауважити, що в Україні багато молодих людей, які добре себе проявивши, дуже швидко почали кар’єрно зростати. Адже молодь завжди свіжий погляд на застарілі ідеї та подає надії на успішне функціонування компанії.

Наприклад, така компанія-гігант, такі як: «Лореаль», своїм власним прикладом показує, що прийшовши туди звичайними менеджерами велика кількість людей виросла на своїх посадах в керівників відділів, а деякі працьовиті люди взагалі сьогодні є топ-менеджерами.

Яка б не була перша робота – це враження, які ви будуть з вами все життя. Ніколи не треба боятися поєднувати роботу та навчання, адже це абсолютно реально, головне мати бажання та інтерес. І лише ваша ініціативність, індивідуальність та бажання стати хорошим спеціалістом дає вам унікальну путівку в доросле життя, яке є не менш цікавою, ніж студентство. І як казав Конфуцій «Робіть те, що любите робити, і у вашому житті не буде жодного робочого дня».

Джерело: http://www.career.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад