Як правильно давати поради начальникові?
Спочатку задайте собі запитання: а що буде, якщо я залишуся осторонь і не буду проявляти ініціативу? І якщо ви зрозумієте, що ваша бездіяльність може спричинити негативні наслідки для компанії або колег, варто скористатися ситуацією та знайти найбільш ефективний спосіб донести інформацію до свого начальника.
Давати рекомендації потрібно дуже акуратно. Ваші слова не повинні виглядати як порада - вам потрібно лише проінформувати начальника про поточну ситуацію. У розмові з босом керуйтеся фактами, уникаючи загальних фраз і філософських міркувань. Говоріть про конкретні наслідки, підкресліть можливі ризики та загрози у випадку бездіяльності або ухвалення невірного рішення. Після цього обов'язково дайте власну пропозицію щодо виходу з кризи. Якщо існує якась статистика, варто заздалегідь поцікавитися, чи стикався відділ з аналогічною ситуацією в минулому і яке рішенні було прийняте. Відстоюючи свою точку зору, зішліться на цей досвід.
Як відомо, останнє слово завжди повинне залишатися за начальником. Так що нехай ваша рекомендація пролунає не як ультиматум, а як один з варіантів рішення. Потрібно пам'ятати, що начальник несе всю відповідальність. Так що, якщо хочете дати пораду босові, ви повинні бути стовідсотково впевнені у власній правоті.
Краще піднести свої відомості під час якоїсь робочої наради, де буде підніматися дане питання. Це надійний спосіб відгородити себе від негативної реакції, а також ефективний метод впливу, особливо якщо ви впевнені в цінності інформації, яку хочете повідомити. Постарайтеся заручитися підтримкою товаришів по службі - це можна зробити або заздалегідь, або під час бесіди. Якщо вам вдасться грамотно та повно окреслити ситуацію, напевно хтось з колег з вами погодиться та повідомить новий аргумент на підтримку запропонованого рішення.
Умілий керівник завжди знайде можливість залишити за собою останнє слово, повторивши думку підлеглого своїми словами. Так що не варто занадто сильно піклуватися про те, щоб видати власне рішення за рішення боса - він і так зміркує, як треба вчинити.
У жодному разі не використовуйте фрази «Я вам раджу» або «Я наполягаю». Тим самим ви ставите себе вище за свого керівника та показуєте йому, що вважаєте себе набагато розумнішими за нього. Пам’ятайте про те, що начальник не зобов'язаний розбиратися у всіх деталях вашої роботи - для цього в нього є команда, на яку він розраховує. Не треба сперечатися та провокувати протистояння думок.
Але й пасивним бути теж не варто. Для того щоб побудувати гарні відносини з керівником і згодом стати його правою рукою, потрібно якнайчастіше інформувати його про ефективні рішення та повідомляти йому інформацію, про яку він не знає. Розумний начальник обов'язково оцінить вашу ініціативу та у важкій ситуації сам звернеться до вас по допомогу. Але статус порадника потрібно заслужити, і для цього не варто демонструвати власну перевагу.
Джерело: http://trud.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...