Як перетворити відсутність професійного досвіду на перевагу
Вважається, що бажану роботу за відсутності потрібного досвіду знайти нелегко - наприклад, якщо ви випускник або вирішили кардинально змінити сферу діяльності. Дійсно, в більшості описів вакансій обов'язковий пункт - це досвід від двох років і більше. Але чи завжди це так вже необхідно? І чи можна справити сприятливе враження, будучи новачком в професії?
Звичайно, ми не говоримо про ситуації, коли посада вимагає вузькоспеціалізованих навичок та освіти. Справді, дивно претендувати на місце, скажімо, дизайнера, якщо ваше найкраще творіння - малюнок у п'ятому класі на уроці малювання. Однак деякі позиції швидше передбачають особистісні якості - товариськість, організованість чи вміння організувати інших, вміння тримати в голові кілька завдань і проектів одночасно і т.д., і т.п.
Так як же - в ситуації, коли ви не можете похвалитися багаторічним досвідом - розрекламувати свої таланти на співбесіді, а що ще важливіше - позначити їх на етапі резюме (щоб вас взагалі запросили на саме цю співбесіду)?
Супровідний лист
Багато людей нехтують цією опцією - мовляв, достатньо двох рядків: "побачив ваше оголошення, ось моє резюме". А даремно! Супровідний лист - це перший штрих вашого образу в очах того, хто отримає ваш професійний "життєпис" (як правило, це HR-фахівець, звичайно). Він зверне увагу і на вашу ввічливість, і на розуміння запропонованої вакансії, і на те, як ви себе презентуєте.
Так що, не забуваємо: надіслати резюме - замало! Потрібно змусити адресата захотіти його прочитати. Ємко, проте лаконічно опишіть, чому вас зацікавила пропонована посада, якими вміннями ви володієте, які не просто стануть в нагоді вам під час роботи, але і зможуть виділити вас серед інших претендентів.
Готовність почати з більш низької позиції
Наприклад, асистента відділу або молодшого спеціаліста. Нерідко компанії зацікавлені не залучити вже сформованого професіонала, а виростити кадр "під себе", відповідно до процедур і традицій, прийнятих або тих, що історично склалися всередині колективу.
Це і зрозуміло. Одна справа, коли співробітник витрачає випробувальний термін на те, щоб перевчитися і перебудуватися – до чужого монастиря зі своїм статутом ходити якось не дуже прийнято і не дуже зручно. І інша - коли він вбирає правила з чистого аркуша, не сперечаючись: "А на моїй колишній роботі це робили не так".
До того ж, якщо демонструвати швидку здатність до навчання, а головне - бажання вчитися і розвиватися, якщо проявляти ініціативу, висувати пропозиції і взагалі дивитися на свій функціонал ширше і вище за межі поставлених завдань, велика ймовірність, що начальство із задоволенням просуне енергійного, захопленого працівника вгору кар'єрними сходами.
В резюме вкажіть, чому ви претендуєте на цю посаду. Наприклад, ви брали тематичні дисципліни в інституті і тепер хочете заглибитись у потрібну галузь. Або ви мрієте перетворитися на супер-кваліфікованого фахівця і тому вважаєте, що професію треба вивчити з усіх боків.
Підготуйтеся до співбесіди, почитайте професійні статті і форуми, зверніть увагу на те, що обговорюють в даний час професіонали ринку, і не соромтеся блиснути пізнаннями в сучасних трендах. Так ви покажете, що стежите за індустрією і готові зростати і розвиватися разом з нею.
Приклади з життя
Нерідко буває: нас беруть на одні посадові обов'язки, а по факту ми виконуємо функції із суміжних областей або взагалі інші. Обов'язково вказуйте це в резюме, наприклад, під підзаголовком "Інші обов'язки". Так ви дасте зрозуміти роботодавцю, що вам доводилося вже стикатися з цим напрямком - просто якщо раніше воно було, так би мовити, "понад програму", то тепер ви хотіли б перетворити його на основні функції.
А якщо на співбесіді запитають, чому ви не заперечували проти додаткового навантаження, так і пояснюйте, що специфіка була вам цікава, і ви хотіли спочатку "продегустувати страву, перш ніж братися за їжу".
Пропозиції компанії
Висувати рацпропозиції на етапі підготовки до співбесіди або виконання тестового завдання - зрозуміло, певний ризик. Нечистоплотна компанія може просто скористатися вашими ідеями, втіливши їх у життя без вашої участі. Так що дивіться самі: чи готові ви, "подарувати" свої напрацювання.
Але можете бути впевнені - порядна організація оцінить докладені зусилля і, швидше за все, утвердиться в серйозності ваших намірів. Адже це означатиме, що ви не просто шукаєте нове місце роботи, але і справді захоплені справою, роздумуєте про неї, вигадуєте нестандартні способи. Адже відомо, що новачок з палаючими очима може бути куди ефективнішим, ніж великодосвідчений "ветеран", який звик діяти за шаблоном і більше не шукає нових ходів.
Джерело: http://www.etoya.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...