Як шукати і знайти роботу?

Шукати роботу можна по-різному. Але успішні кандидати завжди використовують два правила: перше – робити це активно, друге – використовувати якомога більше способів. Ми розповімо про переваги та недоліки всіх способів працевлаштування.

Родичі та друзі

Пошук роботи через знайомих найбільш ефективний для проблемних категорій кандидатів.
До таких категорій належать кандидати: - без досвіду роботи, в тому числі й випускники учбових закладів; - з довгою перервою в трудовому стажі (через хворобу, зміну професії, і т.д.); - які мають маленьких дітей; - в критичному віці; - з інших міст (особливо ті, хто хоче знайти роботу в столиці).
Також цей спосіб підійде тим, хто шукає роботу в держустановах, тому що такі вакансії просто не з’являються на сторінках газет або в Інтернеті.
Звертайтеся за допомогою до всіх: колишніх однокурсників, колег, сусідів, друзів, родичів. Деколи абсолютно несподівані адресати виявляються «виграшними». Найголовніше – позбутися відчуття скромності: ніби-то за себе просити незручно. Адже ви не жебраєте, а хочете обміняти свою працю на грошові знаки. Ви ж не збираєтеся отримувати зарплату за гарні очі?
Бажано не лише попросити друга про допомогу, але й передати йому своє резюме (воно може бути більш компактним, ніж зазвичай). Резюме буде таким собі нагадуванням про ваше прохання, а також пам’яткою на випадок, якщо знайомий буде вас рекомендувати.
Недоліки працевлаштування з допомогою знайомих: - пошук роботи може зайняти багато часу; - пізніше можуть з’явитися різноманітні психологічні проблеми.
Наприклад, доволі часто ті, хто вам допомогли, очікують, що ви будете їм вдячні все життя. Також трапляються випадки, коли знайомі втягують своїх підопічних в конфлікт на роботі або постають проти їхнього кар’єрного росту (особливо якщо самі сподівалися на цю посаду).

Кадрові агенції

Кадрові агенції – це посередники, які виконують конкретне замовлення працедавця. Він платить гроші, щоб йому знайшли потрібного спеціаліста. Через це й з’являються всі переваги та недоліки такого способу працевлаштування.
Переваги: - для кандидата послуги кадрової агенції безкоштовні; - менеджери агенції можуть допомогти вам підкоректувати резюме, дадуть поради, як себе поводити на співбесіді.
Недоліки: - через кадрові агенції шукати роботу ефективно лише менеджерам вищої ланки і звичайним робітникам; - пошуки хорошого місця праці можуть затягнутися; - перший пріоритет – інтереси працедавця, особисто вашим працевлаштуванням ніхто займатися не буде.

Агенції з працевлаштування

Ці посередники надають допомогу кандидатам. З назви здається, що вони повинні допомагати вам «до щасливого кінця» - тобто до тої миті, коли ви
Але на практиці в перелік послуг агенції з працевлаштування входить: - допомога в складенні резюме; - просування резюме (розміщення на сайтах, в газетах, розсилання резюме працедавцям); - інформаційні послуги (пошук потрібних вакансій в відкритих джерелах – Інтернеті та друкованих виданнях).
Основний недолік: за свою допомогу агенції беруть з кандидатів грошей. Часто сумми, які вимагають, не відповідають якості наданих послуг. Наприклад, резюме можуть написати по шаблону, без індивідуального підходу. Деколи агенції можуть піти на відвертий обман.
Користуючись тим, що в кандидата немає доступу до Інтернету, і він не може проконтролювати роботу агенції, менеджери «забувають» розмістити його резюме на сайтах. А гроші ж беруть наперед!
Висновок: воно того не вартe. Все це ви можете зробити самі або з допомогою сайтів з працевлаштування. Наприклад, серед статей можна знайти всю інформацію про те, як написати резюме, адреси та телефони корисних сайтів, на яких можна розмістити оголошення та резюме, або відіслати працедавцю.
Для успішного працевлаштування, кандидату потрібно особисто контролювати процес, оперативно реагувати на всі пропозиції. Зайві посередники (особливо недобросовісні) лише затягують пошук роботи.

Друковані видання

Найпопулярніший спосіб пошуку роботи – через видання з працевлаштування. Такі друковані видання допоможуть знайти вакансії і менеджерам вищої ланки, і кваліфікованим спеціалістам, і кандидатам без особливих навиків.
Зазвичай, на сторінках таких видань ви можете: - розмістити своє міні-резюме; - знайти інформацію про навчання або підвищення кваліфікації; - прочитати поради і рекомендації спеціалістів з працевлаштування; - отримати різноманітну довідкову інформацію.
Якщо у вас виникають проблеми з пошуком роботи, ви можете отримати консультацію експерта з працевлаштування, зателефонувавши по спеціальним гарячим лініям.

Інтернет

Пошук роботи через Інтернет, мабуть, найоперативніший. Можлива навіть така ситуація: зранку ви читаєте оголошення про вакансію, відправляєте по електронній пошті своє резюме, вдень йдете на співбесіду, а під вечір вже отримуєте запрошення на роботу.
Переваги працевлаштування через Інтернет: - оперативність, - зручний пошук вакансії по різноманітним параметрам (назва вакансії, посадові обов’язки, розмір зарплати, вид зайнятості, по назві фірми, і т.д.); - величезна кількість вакансій.
Цей спосіб працевлаштування найбільш ефективний для офісних працівників, кваліфікованих спеціалістів середньої ланки. Кандидатам без кваліфікації або тим, хто претендує на робочу спеціальність, краще шукати роботу через газету.
Зважаючи на те, що в Інтернеті оголошення розміщується безкоштовно, то тут вакансій більше, ніж в друкованих виданнях з працевлаштування. Але саме з цієї причини, в мережі й особливо багато недобросовісних працедавців.
Будьте уважними: - ставте під сумнів вакансії з невиправдано високою зарплатою; - не переводьте працедавцю гроші (на електронний рахунок або рахунок в банку); - не платіть працедавцю на особистій зустрічі (за оформлення документів, відкриття банківської картки, навчання та інші послуги).

Пряме звернення до працедавця

На ринку діє немало компаній, які з якихось міркувань не публікують інформацію про відкриті вакансії. А буває, що на фірмі поки що немає вакансій, але вам дуже хочеться потрапити на роботу саме в неї. Що робити? В таких випадках можна звернутися до працедавця напряму. Знайдіть координати компаній, що вас зацікавили. Відшукайте прізвище директора з персоналу (як варіант – керівника відділу), і надішліть особисто цій людині своє резюме.
До резюме необхідно докласти супровідний лист. Напишіть в листі, чому ви хочете працювати саме тут, і чому вважаєте свою кандидатуру гідною уваги. Продемонструйте, що ви знаєте компанію і сферу її діяльності, що ви не випадкова людина.
Навіть якщо зараз вакансії немає, можливо, що ваше резюме збережуть і в майбутньому запропонують роботу. Бувають й виняткові випадки, коли вакансію створюють під конкретну людину, яка зацікавила компанію.
Переваги такого способу працевлаштування: - ви самі обираєте працедавця; - ви створите враження активної та творчої людини; - мінімум конкуренції з боку інших кандидатів.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад