Підприємці здають свідоцтва – від податкового «раю»

Значна частина чернівчан, яка займається малим та середнім бізнесом, припиняє підприємницьку діяльність. Здають свідоцтва, бо не вірять у послаблення податкового тиску.

Олександр із Чернівців має ремонтну майстерню. Чоловік вирішив закрити свій бізнес.
Щоб уникнути витрат, пан Олександр планує піти в «тінь» і офіційно не реєструвати найманих працівників.

– Робитиму, як інші, – працювати незаконно та видавати зарплату в конвертах, – обурюється. – Бо працювати офіційно та на благо держави зараз невигідно.

Інший підприємець Андрій, який торгує на ринку, розповів, що поки що також вирішив піти в «тінь»:

– Усією бухгалтерією, податками в мене займається найманий економіст, який веде багатьох підприємців. Він порадив мені поки що патент не купувати. Порахував, що з пенсійним внеском додатково платитиму приблизно 500 гривень. Зі мною торгує дружина. Стаж для пенсії мене не цікавить – гроші на старість треба відкладати самому, – каже чоловік.

Голова міського центру захисту малих підприємців Ігор КУХАРЧУК розповідає, що 500 приватних підприємств країни, які задіяні у сфері великого бізнесу, поповнюють держбюджет на 70 відсотків. Тоді як інші 30 – це ніша середнього та малого бізнесу.

– У сфері ж малого і середнього бізнесу задіяно понад 2,5 мільйона людей, – каже Ігор Кухарчук. – Це люди, які мають що втрачати. Вони не вірять у те, що новий Податковий кодекс буде для них привабливий. А сплачувати зайві кошти ніхто не хоче.

Податкові ініціативи уряду, а саме: зростання ставок єдиного податку, введення обов’язкового пенсійного страхування і заплановане скорочення видів діяльності для платників єдиного податку – поставили перед такою дилемою багатьох підприємців-спрощенців, яких в Україні налічують 1,1 мільйона осіб.

Цього літа підприємці, які працюють на єдиному податку, стикнулися з різким зростанням витрат. Мало того, що було збільшено сам податок, їх ще й зобов’язали платити внесок до Пенсійного Фонду.

Так, порівняно з минулими роками, в Чернівцях припинили свою діяльність більше підприємців (див. табл.).
Як розповів голова Чернівецького обласного представництва Державного комітету підприємництва Микола МАЛЯРЧУК, наразі є безліч причин, які змушують людей зробити такий крок.

Та найголовніші – новий Податковий кодекс, фінансово-економічна криза, збільшення пенсійних внесків та комплексних перевірок.

– Перевіряють усі служби міста, – каже Микола Малярчук. – Міліція, прокуратура, податкова, СЕС та інші. Часто накладають штрафи. Звісно, підприємці не хочуть платити більше. Внески ж до Пенсійного Фонду – також серйозна причина, адже не всі готові доплачувати від 210 гривень і більше.

– Я не платитиму, – каже Юрій, який торгує на одному з ринків міста. – Це ж не гривня чи дві. Для мене це великі гроші. Може, й закриватися доведеться. Зараз криза, та ще й податки підвищують. У мене вже є 30 років стажу, то навіщо маю даремно гроші віддавати?
Марина КОРПАН

Як припинити
підприємницьку діяльність

Необхідні документи та порядок:
внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності;
державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням.
Вартість послуги – 17 гривень.
Строк виконання послуги – два робочі дні від дати надходження документів.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад