Вступна кампанія-2011 запрошує на старт
ДЕНЬ «ІКС»
Отже, ще раз нагадаємо графік тестів: 2 і 3 червня - абітурієнти будуть здавати українську мову та літературу, 6-го числа - іноземні мови, 8-го - математику, 10-го - російську, 14-го - біологію, 16-го - історію України, 20-го - фізику, 22-го - географію, а 24-го - хімію.
ЩО ПОТРІБНО ВЗЯТИ З СОБОЮ
Сертифікат ЗНО, паспорт або свідоцтво про народження (варто брати той документ, за яким реєструвалися на тести), запрошення-пропуск (якщо раптом абітурієнт не одержав його поштою, то роздрукувати його можна зі своєї персональної сторінки на сайті - testportal.gov.ua), а також три капілярні або гелієві ручки з чорним чорнилом, і, за бажанням, прозору пляшку води.
ГОЛОВНЕ - ПУНКТУАЛЬНІСТЬ
Бути на місці потрібно не пізніше 10.45: пропуск до пунктів тестування закінчується в 10.50, а до аудиторії - в 11.00. Тому, щоб не спізнитися, Світлана Сакаєва рекомендує всім вступникам зайти на сайт відповідного регіонального центра тестування. Там у розділі «Пункти тестування» ще раз подивитися точну адресу, а також інформацію про те, як туди дістатися. Так, на сайті Київського ЦОЯО ми знайшли докладну таблицю із зазначенням найближчих станцій метро та номерів маршруток, а на сторінках інших центрів навіть є карти-схеми проїзду. Ще фахівець радить за день до ЗНО спробувати доїхати до потрібного пункту тестування, щоб точно розрахувати час поїздки.
ЗНАЙДИ СВОЄ МІСЦЕ В АУДИТОРІЇ
При вході до пункту тестування будуть висіти списки абітурієнтів за абеткою, а напроти їхніх прізвищ - номер аудиторії. На самій же аудиторії буде ще один список (аудиторний), у якому біля кожного вступника буде стояти номер його робочого місця. В аудиторії на кожному робочому столі будуть наклейки з цими номерами та прізвищем людини. До речі, номер робочого місця відповідає номеру варіанта тесту. Головне - не забути вказати його в бланках відповідей, інакше роботу анулюють.
ПІД ЧАС ТЕСТІВ
Всі документи, які абітурієнт приніс із собою на ЗНО, потрібно покласти на край стола. Потім інструктори проведуть інструктаж, а потім роздадуть бланки (туди потрібно буде вписати відповіді на запитання) і тестові зошити із завданнями. До слова, у тестових зошитах можна писати все що завгодно, - це чернетка, яку можна буде забрати додому. А тепер декілька слів про бланки. Отже, з української мови та літератури, іноземній і російській мовам, роздадуть бланк А и бланк Б (з інших предметів - лише бланк А). Перший бланк - для відповідей на запитання тесту, другий - для творчого завдання (твору). На кожен бланк А інструктори наклеять спеціальний штрих-код з номером, а на бланк Б - цілих два штрих-коди з обох його сторін. Виключення тільки для тестів з іноземної та російської мов - 1 штрих-код на бланку Б с лицьової сторони. Абітурієнти повинні уважно стежити за тим, щоб номер штрих-коду співпадав з номером робочого місця. У протилежному випадку - про це потрібно негайно повідомити інструктора.
Також абітурієнт повинен простежити за тим, щоб у його сертифікаті ЗНО обов'язково була спеціальна оцінка (печатка) про те, що він проходив тест з того чи іншого предмету (її повинні поставити під час тестування). Без неї результати самого тестування вважаються недійсними, а такий сертифікат ЗНО не приймуть у приймальній комісії вишу. Однак якщо відбудеться так, що з якоїсь причини у вступника не буде цієї оцінки, після оголошення офіційних результатів йому варто звернутися до регіонального центру тестування з проханням поставити її.
ЩОБ НЕ АНУЛЮВАЛИ РОБОТУ
По-перше, у жодному разі не можна пересаджуватися на чуже місце. По-друге, заборонено мати при собі мобільний телефон або інше техобладнання, що передає та зчитує інформацію (пам’ятайте: навіть якщо абітурієнт ними не буде користуватися, але їх у нього помітять, - це теж буде приводом для анулювання роботи). Тому всю техніку найкраще або не брати з собою взагалі, або залишити на спеціальному столі, що буде в кожній аудиторії. По-третє, роботу анулюють, якщо абітурієнт не вказав свій варіант тестів або вказав його неправильно. І, по-четверте, якщо він пізніше покладеного часу здав бланки з відповідями або виніс їх з собою (нехай навіть випадково), а потім повернувся до аудиторії, щоб їх здати.
ПІСЛЯ ТЕСТУВАННЯ
Після здавання всіх необхідних бланків кожний абітурієнт повинен буде розписатися в аудиторному протоколі. Це підтвердить те, що вступник здав всі папери.
РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО
Результати тестів в УЦОЯО обіцяють оприлюднити до 5 липня. Свої бали кожен абітурієнт зможе роздрукувати з персональної сторінки. І із цією роздруківкою та сертифікатом ЗНО він відправиться до приймальної комісії, що перевірить їхню дійсність у базі УЦОЯО.
НЕ ВЛАШТОВУЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ - ПОДАВАЙТЕ НА АПЕЛЯЦІЮ
На апеляцію можна подавати протягом 3-х днів після офіційного оприлюднення результатів тестування з того чи іншого предмету (зразок заяви буде «висіти» на сайті регіонального ЦОЯО, її потрібно буде надіслати поштою). На розгляд і ухвалення рішення в регламентної комісії є 10 днів, а «вердикт» можна буде побачити на своїй персональній сторінці, а також його відправлять абітурієнтові поштою. До слова, всі скарги обіцяють розглянути до 15 липня.
КОМУ «ЗАГРОЖУЄ» ДОПСЕСІЯ?
Нагадаємо, тим, хто з поважних причин не зможе прийти на тест, «загрожує» додаткова сесія. Однак цю поважну причину потрібно буде підтвердити документально. До таких причин відносяться: участь у міжнародних конкурсах, змаганнях, олімпіадах, які відносяться до офіційних заходів, що проводяться за участі Міністерства освіти та науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту; порушення процедури проведення тестування, які негативно вплинули на результат тестування та підтверджені рішенням регламентної комісії; хвороба, підтверджена медичною довідкою; смерть рідних по крові або у шлюбі; стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або напередодні тестування. Не відноситься - якщо абітурієнт спізнився, переплутав день тестування, адресу або не приніс з собою потрібні документи (до речі, торік найпоширенішим порушенням (11%) були саме запізнення абітурієнтів, які тим самим позбавляли себе права пройти тест). «Винні» зможуть здавати тести лише в наступному році
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...