Чому співробітники втрачають інтерес до роботи?

Ваш співробітник, колишній прекрасний працівник, почав погано виконувати свої обов'язки. Змінилась і його поведінка - він став млявим, перестав проявляти ініціативу. Явно знизилася мотивація працівника, він виглядає емоційно і фізично виснаженим. Психологи називають це стан синдромом професійного чи емоційного вигоряння.

На Заході з цим явищем знайомі давно і ставляться до нього дуже серйозно - наслідки синдрому вигоряння приносять величезні збитки. Тепер ця проблема все більше актуальна і для України.

Розвивається синдром вигоряння найчастіше у співробітників, за родом роботи часто контактують з людьми. Від такого персоналу, будь це менеджер з продажу або керівник PR-служби, в компанії залежить багато чого.

І якщо вчасно не звернути увагу і не вжити заходів, може постраждати репутація і прибуток фірми, а ви втратите цінного співробітника. Ще одна небезпека - синдром вигоряння заразний. Колеги і підлеглі «хворого» можуть поступово перейняти його модель поведінки. Проблема виникне вже в масштабах цілого відділу, а то й всієї компанії.

Ознаки вигоряння

Перша і головна ознака - зниження робочих показників. Робота, яку ваш співробітник виконував швидко і якісно, тепер розтягується і робиться з рук геть погано. Він розучився відокремлювати важливе від другорядного, застрягає на дрібницях і надає їм велике значення. Під будь-якими приводами відмовляється від прийняття рішень.

Необгрунтовано критикує щось і байдуже ставиться до речей, які дійсно заслуговують на критику. Він помітно міняє робочий режим дня (рано приходить на роботу і пізно йде, або, навпаки, пізно приходить на роботу і рано йде). Навіть якщо це не потрібно, часто бере роботу додому, але вдома її не робить.

Ваші дії

Перш за все дізнайтеся, не викликана чи ситуація особистими обставинами працівника. Проявіть ініціативу, допоможіть - він буде вдячний фірмі або особисто вам.

Якщо особисті причини можна виключити, тоді виною робота. Спробуйте для початку змінити його робочі обставини, заберіть його зі звичної рутини. Відправте його у відрядження, займіть у новому проекті.

Люди в такому стані ранимі і недовірливі, тому проявіть такт - інакше вийде зворотний результат. На жаль, якщо синдром вигоряння вступив у свою останню стадію, всі заходи можуть виявитися марними. Тоді підготуйтеся до того, що співробітника ви втратите - він піде сам або вам доведеться його звільнити. Залишиться лише витягти із ситуації урок на майбутнє.

Як уникнути вигоряння

У момент прийому працівників на роботу чітко змалюйте коло їхніх обов'язків, чого ви від них очікуєте, перспективи їх зростання, ієрархію і систему заохочення в компанії. Все це має відповідати дійсності, інакше розчарування неминуче.

Обговорюйте з співробітниками цілі та роботу компанії, щоб кожен бачив своє місце в системі і результати своїх праць.

Впроваджуйте цінні ініціативи співробітників або чітко пояснюють їм причини, чому їх в даний момент впровадити не можна.

Слідкуйте за атмосферою у компанії, не схвалюють і припиняти нездорові явища - бойкотування, виникнення угруповань, плітки. Культивуйте здоровий корпоративний дух, створюйте традиції, організуйте спілкування співробітників в неробочий час. Слідкуйте за умовами праці - уникайте смутних інтер'єрів, скупченості, поганої вентиляції, постійних переробок.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад