Що криється за зарплатою в конверті
Колись на Заході заробітну плату видавали в конвертах. Робилося це для збереження конфіденційності - крім самого працівника і роботодавця ніхто не повинен знати розмірів отриманих сум.
Сьогодні за кордоном перейшли на пластикові картки, а у нас увійшло у вжиток поняття "зарплати в конверті". В основі цього явища лежать міркування, далекі від корпоративної етики.
На ділі зарплату можна отримати і без конверта, але справжні її розміри не підтверджені документально. Неміцною гарантією її виплати буде служити усний договір з роботодавцем, який зазвичай не проводить всіх необхідних процедур оформлення працівника, намагаючись таким чином піти від важкого вантажу оподаткування.
За законом з фонду оплати праці близько 40% необхідно відрахувати до податки. Щоб знизити цю цифру, роботодавець не оформляє працівників, або оформляє на мінімальні ставки. Отримуючи дохід, керівник розплачується "приватним чином", минаючи певні формальності або ведучи подвійну бухгалтерію.
Здавалося б, усі задоволені. Але на ділі така форма виплати грошей спричиняє за собою багато труднощів і незручностей, як для працівника, так і для працедавця.
Працівник, отримуючи високу неофіційну зарплату, не може бути захищений у випадку хвороби (зазвичай лікарняні не оплачуються), виходу на пенсію (її розмір залежить від офіційно оформлених доходів).
Досить часто людина працює без запису в трудовій книжці і час роботи в стаж не зараховується, відпустка не надається.
Багато роботодавців відзначають, що хотіли б перейти на законний шлях ведення фінансових справ. Подвійна бухгалтерія створює громіздкість і непередбачуваність розвитку бізнесу. Крім того, прийнятий без належного оформлення працівник, не несе адміністративної і кримінальної відповідальності за свою працю. Але високі податки не дають "стати на ноги" початківцям, або незміцнілим фінансово компаніям, тому керівники вибирають подібний шлях виживання.
Найчастіше до "сірої" схеми (частина зароблених коштів у конверті), або "чорної" (вся сума) заробітної плати вдаються роботодавці торговельної, будівельної галузей та сільського господарства. Сьогодні положення поступово змінюється, на ринку праці особливу цінність набуває роботодавець, що пропонує всі соціальні гарантії та оформлення співробітників відповідно до норм трудового законодавства.
Джерело: http://personal.ua
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...