Чому після відпочинку хочеться звільнитися?

Чому після відпочинку хочеться звільнитися?

Замість спання до обіду - жахливий дзвінок будильника, замість пляжу і теплого сонечка - купа роботи, замість усміхненої коханої людини поруч - нервовий начальник... Як же тут не отримати стрес для всього організму?

Для більшості людей, які щойно повернулися з відпустки, перший робочий день може перетворитися у справжній кошмар. Колеги-трудоголіки, що нескінченно розбирають купи документів, перетворюються в головних подразників. Постійна нудьга переміняється приступами депресії, а голову відвідує думка написати заяву про звільнення (психологи, до речі, відзначають сплески заяв "за власним бажанням" саме в період після відпусток). Таке поводження цілком нормальне, адже, переключаючись після відпочинку на трудові будні, наш організм відчуває справжній стрес.

На відпочинку немає строгого розпорядку дня: можна вставати коли захочеться, і займатися чим завгодно. За кілька днів до виходу на роботу потрібно налаштувати себе на системний спосіб життя.

Як відзначають психологи, багато хто просто не вміє відпочивати, оскільки йому набагато простіше перебувати в системі із чітким розпорядком дня. Відпочинок часом навіть стає проблемою, оскільки люди не знають, куди себе подіти.

- Для того, аби швидше влитися в трудову діяльність, у перший день варто скласти собі план на день і постаратися його виконати, - радять психологи. - А потім зробити собі графік на цілий тиждень, вибудовуючи буквально все по пунктах. Згодом справи підуть як по маслу. Роботодавцеві, у свою чергу, потрібно вислухати всі враження співробітника від проведеної відпустки. Керівник повинен зрозуміти, що працівникові потрібен певний час, щоб повернутися до систематичної роботи. Не варто особливо навантажувати людину в перші два дні. Якщо людина виходить із відпустки і її відразу ж навантажують серйозним завданням, це вже проблема роботодавця, оскільки він може і не одержати бажаного результату.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад