Цікава статистика

Якщо оперувати офіційними цифрами, то нинішня ситуація на вітчизняному ринку праці виглядає цілком пристойно. Згідно з офіційними даними, підготовленими Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, на 1 серпня нинішнього року на обліку в центрах зайнятості перебувало 413 тис. незайнятих громадян. Серед них: 236,6 тис. жінок, 176,4 тис. чоловіків, 168,2 тис. — молодь, 39,6 тис. — вивільнені працівники, 94 тис. — ті, хто не здатен конкурувати на рівних на ринку праці. Статус безробітних отримали 396,8 тис. осіб. Із загальної кількості безробітних 143,9 тис. — жителі сільської місцевості, 252,9 тис. — городяни.
А кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, станом на те ж таки 1 серпня 2010 р., становило лише 81,2 тис. У тому числі: для робітників — 38,5 тис., для службовців — 29,2 тис. і 13,5 тис. — для тих, хто не має спеціальної підготовки.
Утім, кажучи про нинішній стан безробіття в країні, не слід зупинятися тільки на цифрах, особливо — на офіційних. Адже феномен вітчизняного безробіття полягає в тому числі й у тому, що офіційні дані про рівень безробіття можуть показати лише верхівку айсберга. А от про те, який він увесь, залишається тільки гадати. Хіба рахували тих, хто через різні причини не став на облік як безробітний? А хто підраховував тих, хто перебуває в стані «прихованого безробіття»: хто працює скорочений робочий тиждень, перебуває в неоплачуваних відпустках, скільком затримують зарплату чи платять її неофіційно?
По допомогу в працевлаштуванні до центрів зайнятості за рік звертаються близько двох мільйонів безробітних або тих, хто шукає нову роботу. Про це на відкритті нового приміщення Києво-Святошинського районного центру зайнятості сказав директор Державного центру зайнятості — керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Володимир Галицький. Він же повідомив, що до кінця нинішнього року кількість нових центрів у країні збільшиться щонайменше до 20—30. Існує програма, згідно з якою до середини 2012 року буде завершено створення сучасної матеріальної бази всіх центрів зайнятості. Всі 647 таких центрів відповідатимуть європейським стандартам.
Зростання кількості (як і хороша якість) нових центрів зайнятості сумнівів не викликає. Шкода тільки, що ця цікава статистика ніяк не пояснює реального стану справ на ринку праці.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад