Професійні хвороби офісних працівників

В Україні, згідно з статистикою, різноманітними формами венозної недостатності страждають біля 35 млн. людей.

В цьому відношенні вчені жартують: варикоз є платою за пряму ходу, що досить обґрунтовано. Після того, як природа оперла „гомо сапієнс” на дві кінцівки, одночасно вдвічі збільшила навантаження на венозні судини ніг. Таким чином, є всі підстави вважати, що хвороба виникла на етапі становлення людства в цілому.

Слід відзначити, що згадки про варикозне розширення вен є у Старому Заповіті та давньоєгипетських папірусах. А нещодавно вчені розкопали мумію, котра має всі ознаки цієї хвороби. Самій знахідці біля трьох з половиною тисяч років.

Сьогодні від варикозного розширення вен страждають приблизно 25% жінок і 10% чоловіків у світі. Цікаво, що у представників чорної раси та азіатів він майже не зустрічається, відтак вказані цифри стосуються майже виключно європеоїдів.

З першого погляду здається, що працівники офісів „не працюють” ногами. Між тим, як виявилося, у них є свої групи ризику.

Верхній рядок цього „хіт-параду” займають кур’єри. На другому місці секретарі, офіс-менеджери і бухгалтери. Не рятує навіть сидячий спосіб життя. В цьому випадку йдеться не про перенавантаження ніг, а перетискання судин під час сидіння. Третє місце, заслужено – за менеджерами. Один із факторів, котрий впливає на провокування хвороби – транспорт і як наслідок – неможливість розслабити кінцівки.

Заради об’єктивності варто відзначити, що професійні навантаження не єдина передумова виникнення хвороби, котра часто передається у спадщину. Так, у випадку, якщо нею страждав бодай один із батьків, з вірогідністю у 70% вона передасться дитині. А схильність, помножена на провокуючі фактори, це майже 100% варикозне розширення вен.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад