4 правила нетворкінгу: як побудувати мережу професійних контактів
Багато людей натрапляють на труднощі в налагодженні контактів і потім намагаються уникнути цього. Особливо ті, хто вважає себе інтровертами. У цій статті допомагаємо вам розібратися, як усе ж таки побудувати мережу професійних контактів, щоб отримати нові кар’єрні можливості.
1. Відвідуйте заходи для нетворкінгу
Коли мова заходить про подібні заходи, багато хто уявляє собі кімнату, повну незнайомців, яких не об’єднує нічого, крім бізнесу. Але насправді все зовсім не так.
Усі види професійних та особистих заходів відкривають можливості для налагодження контактів. Профільні конференції, ярмарки вакансій чи семінари — найбільш очевидні місця для цього. Але погляньте ширше. Громадські заходи, які приваблюють конкретну аудиторію, наприклад виставки, також чудово підійдуть для знайомства з цікавими людьми.
2. Об’єднуйтесь у групи
Ви можете розглядати різні спільноти за інтересами, як іще одну можливість завести нові знайомства. Це може бути група з вивчення англійської в офісі, спільні тренінги або ж настільні ігри щоп’ятниці.
Крім того, зустрічатись лицем до лиця необов’язково. Соціальні мережі та інші цифрові платформи — також непоганий спосіб знайти людей зі спільними інтересами.
3. Не сприймайте нетворкінг занадто серйозно
Нетворкінг — це не змагання. Розвиваючи свою мережу контактів, ви закладаєте фундамент на майбутнє. Завдяки нетворкінгу люди з різними знаннями, інтересами й амбіціями можуть знайти збіги в кар’єрних цілях і допомогти один одному в їх досягненні.
Розглядайте нетворкінг як просте спілкування. Діліться інформацією, історіями та власним досвідом у надії дізнатися щось нове. Пам’ятайте, що не кожна людина, з якою ви поговорили, має стати частиною вашої мережі. Але якщо діалог пройшов добре — залишайтеся на зв’язку. Не соромтеся додавати в друзі або стежити за кимось у соцмережах після цікавої розмови.
4. Умійте себе подати
Коли випаде нагода, скористайтеся можливістю відрекомендувати себе. Це може бути знайомство із вашим потенційним роботодавцем або іншою людиною, з якою ви зацікавлені співпрацювати у майбутньому. Подумайте, як ви будете це робити, й потренуйтеся. Ваша мета — вміти пояснювати, хто ви та чим займаєтеся, поки їдете в ліфті.
У підсумку додамо, що нетворкінг — це не разовий захід. Їм потрібно займатися постійно, активно підтримуючи зв’язок зі своїми контактами. Тільки у такому разі професійні знайомства зможуть принести вам користь.
https://www.work.ua/articles/career/2641/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...