Ярмарки вакансій: марна трата часу чи реальні можливості
Організатори ярмарку вакансій STUD-FEST «IMPULSE» запитали у молоді, чи ходять вони на такі івенти та чи допомагають джоб-фести дати старт кар’єрі.
У результаті маємо дві історії — від Марини, якій 22 роки, нині вона працює в успішній компанії, та Івана, якому 24 і який побудував свій професійний шлях методом спроб і помилок.
«Мені потрібна була робота тут і зараз, на жаль, на ярмарку я її не отримав», — Іван, 24 роки, front-end розробник
У студентські роки я ходив на ярмарки вакансій тричі.
Перший мій фест був, коли я тільки-но почав вчитися в універі. Тоді ще не ставив собі за мету знайти роботу, бо розумів, що нічого толком не знаю. Походив, подивився, помріяв, уявив, як буду працювати у власному кабінеті десь в Genesis чи GlobalLogic.
Вдруге пішов на схожу подію вже на третьому курсі. До цього часу встиг попрацювати офіціантом у ресторані та оператором у банку. Батьки хотіли, щоб я вступив до лав патрульної поліції, але мої кар’єрні плани суттєво відрізнялися від їхніх. На тому фесті я таки поспілкувався з роботодавцями, мене навіть запросили на співбесіду, але я не пройшов. Сказали, що ще треба повчитися.
Далі були стажування, роботи за спеціальністю та не за фахом, коротко кажучи, я багато в чому себе шукав. Іноді навіть здавалося, що так і не знайду свою роботу мрії.
На останній ярмарок вакансій я прийшов суто за компанію. Друзі знали про мій досвід, тому попросили провести мініекскурсію цим світом можливостей. На той час я вже працював у невеличкій конторі front-end розробником, тож собі роботи не шукав.
І знаєте що? Моїм таки пощастило — за день подруга пройшла експрес-співбесіду на посаду digital-маркетолога (звісно, вона була джуном і спершу мала простажуватися), один друг вирішив спробувати себе у сфері піару та комунікацій, а іншого запросили на групове інтерв’ю з ще дев’ятьма кандидатами на посаду SEO-спеціаліста. І їм таки вдалося затриматися в тих компаніях.
👍 Плюси: на таких заходах можна завести корисні знайомства як мінімум поспілкуватися з HR-ми й зрозуміти, що треба вміти та знати, щоб працювати в топовій компанії. Це дійсно корисний досвід. До того ж можна послухати лекції від крутих спікерів і дізнатися щось нове.
👎 Мінуси: я зрозумів, що ярмарок вакансій — це гра в довгу. Мені ж робота потрібна була тут і зараз. Можливо, я мав трохи завищені очікування або і дійсно ще був недостатньо кваліфікованим. Не шкодую, що відвідував такі фести, бо як мінімум я проводив час з користю, а як максимум долучився до вдалого кар’єрного старту своїх друзів.
🤓 Іван радить: йдіть на ярмарок вакансій з чітким усвідомленням мети. Завчасно ознайомтеся з програмою заходу, почитайте про спікерів, які там виступатимуть, прогугліть компанії, які є генеральними роботодавцями. Коли ви прийдете на фест, вже знатимете, з ким хочете поспілкуватися і що дізнатися. Майте хоча б трохи релевантного досвіду і не бійтеся говорити про участь у студентських проєктах чи волонтерстві. Це краще, ніж якщо на запитання «А що ви вмієте?» ви просто мовчатимете чи відповісте, що усього навчитеся безпосередньо на роботі.
«Ти отримаєш роботу на ярмарку вакансій, якщо дійсно докладеш значних зусиль», — Марина, 22 роки, маркетологиня
Мене відверто бісить, коли люди кажуть, що ярмарки вакансій — то марна трата часу. Ви щось зробили для того, аби цей захід був для вас максимально корисним? Якщо ні, сорі, але це ваш провтик. Так, можливо, з першого разу ви й не отримаєте роботу мрії, однак точно наберетеся досвіду в спілкуванні з HR-ми, пройдете пробну співбесіду, на якій вам навіть порадять, як краще самопрезентуватися перед рекрутером, дізнаєтеся про тренди ринку праці й познайомитеся з представниками найкращих українських компаній.
До ярмарку я готувалася завчасно. Склала резюме, почитала про роботодавців, які прийдуть на івент, знайшла поради на фаховому порталі, як краще розказати про себе рекрутеру, а ще чітко визначила — йду туди, щоб отримати контакти мінімум 5 компаній і податися туди на стажування.
Усе було, як я і задумала. Корисні тренінги, безліч студентів, зонування — десь відпочивають, десь готуються до assessments, десь вирішують практичні кейси. За день я навіть перевиконала «норму», яку сама собі встановила, — назбирала 8 контактів і вже наступного ранку читала умови стажувань.
Я не мала надто крутого досвіду в маркетингу, хоч і вчилася на маркетолога. Як з’ясувалося згодом, коли вже проходила стажування, мої знання були здебільшого теоретичними й навіть дещо застарілими. Та навіть попри це, в день, коли я прийшла на ярмарок вакансій від компанії, яка допомагає розпочати свою кар’єру саме студентам, знайшла дуже багато можливостей для себе.
Я розуміла, що junior-спеціаліст не отримає посаду, клацнувши пальцями. Знала, що доведеться пройти довгий шлях: конкурс, співбесіда, новий колектив, рекламні кампанії, з якими спершу не знаєш, що робити. Але точно усвідомлювала, що мені подобається ця сфера і я хочу розвиватися саме в ній. Як би це банально не звучало, але якщо стукати в усі двері, якась із них точно відчиниться.
Звісно, кудись я не пройшла, і на те були свої об’єктивні причини: десь кандидати сильніші, десь умови відбору значно жорсткіші. Іноді компанії віддають перевагу стажерам з певного регіону, тому часом місце вашого проживання може теж відігравати не останню роль.
Уже пів року я працюю в маркетинговій компанії та нині реалізую третій проєкт. Так, спочатку було дуже складно, довелося вчитися 24/7, але я робила кожен свій професійний крок, нехай і маленький, із величезним задоволенням та захопленням.
👍 Плюси: такі події для студентів та випускників — це вже один великий плюс. Я радію, коли помічаю, скільки українських компаній з реально світовим ім’ям зараз залучають до себе молоді таланти до 25 років. Головне — користуватися цими можливостями, а не відкладати свій кар’єрний старт у довгу шухляду.
👎 Мінуси: реально не знаю, що сказати. Іноді програма кар’єрних фестів настільки насичена, що немає часу навіть голову підвести. Якщо ви завчасно не готувалися до івенту, це може трохи збити з пантелику. Однак я впевнена, що організатори допоможуть вам оговтатися від шаленого потоку крутих вакансій.
🤓 Марина радить: обов’язково сходити на ярмарку вакансій. З року в рік я агітую своїх друзів не сидіти, склавши руки, а йти до своєї професійної мрії. Тому не просто раджу, а дууууже раджу сходити.
Інформація чи погляди, висловлені у матеріалах, є відповідальністю їхніх авторів.
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2624/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...