Work-life balance: 5 основних правил для досягнення гармонії

Work-life balance: 5 основних правил для досягнення гармонії

Кембриджський словник пояснює термін «work-life balance» як співвідношення часу, який ви витрачаєте на роботу та те, що любите: сім’ю, хобі чи друзів. Люди, у яких цей баланс порушується, відчувають, що дещо у своєму житті пропускають, не можуть знайти собі місця і часто перебувають у поганому настрої. Внутрішню гармонію можуть втратити не лише трудоголіки, а й ті, хто присвятив себе домогосподарству чи материнству. Відновити баланс непросто, але є декілька правил, які допоможуть вам бути в гармонії з самим собою.

Не беріть на себе більше, ніж вісім соціальних ролей, тоді вам буде неважко балансувати між ними. Наприклад, підлегла, керівниця, матір, дружина, подруга, дочка, спортсменка тощо. Коли ця кількість перевищується, ви втрачаєте контроль над власним життям. Статистика свідчить, що частіше жінки не знають, як знайти баланс між роботою та сім’єю. Тут важливо зупинитися і визначити, що для вас у пріоритеті. Після цього відкинути останніх декілька пунктів і забути про них назавжди.
Слідкуйте за часом та графіками. Намагайтеся приділяти роботі тільки відведені години та дні. Не беріть невиконані завдання додому та не працюйте у вихідні. Подумайте, скільки часу ви витрачаєте на непотрібні речі, й відмовтесь від цього на користь того, що любите. Психологи радять дорогою з роботи налаштуватись на сімейне життя, подумати, як проведете час з рідними, коли приїдете додому. Якщо ви дуже заклопотана людина і можете забути про обіцянки відвідати з дитиною зоопарк, внесіть це у свій робочий щоденник так само, як і вносите наради.
Забудьте про багатозадачність. Ви не зможете якісно виконати жодне із завдань, якщо візьметеся за них одразу. Так само ви не зможете нормально працювати, якщо всі ваші думки будуть із сім’єю або з друзями. Те ж стосується робочих питань, які ви вирішуєте під час прогулянки з дитиною чи пробіжки. Тому розподіляйте час, який приділятиме різним аспектам свого життя. Не забувайте робити перерви на роботі. Вийдіть з офісу та випийте кави на свіжому повітрі або зателефонуйте рідним.
Приділяйте час лише собі. За виконанням своїх соціальних ролей не забувайте, що ви особистість, і влаштовуйте відпочинок від усіх інших ваших обов’язків. Так, виділіть час для повного релаксу: відвідайте перукарню чи масажиста, прогуляйтеся в парку чи сходіть у кіно без компанії, прийміть теплу ванну з улюбленою книгою. Такі перезавантаження наповнять вас новою енергією та мотивацією.
Навчіться говорити «Ні». Не кидайтеся на допомогу всім і відразу. Якщо хтось вас просить виконати додаткову роботу, подумайте, чи не завдасть це збитків іншим аспектам вашого життя. Вирішіть, що для вас у пріоритеті: допомогти колезі та бути в його очах добрим другом, чи поїхати додому, щоб зготувати жінці вечерю і бути для неї найкращим чоловіком. Не соромтеся відмовляти, коли відчуваєте, що не впораєтеся з усім.

Для гармонійного життя просто треба навчитися чути свої бажання і не слідувати чужим установкам. Єдиної формули балансу не існує. Тому просто живіть тим, що любите, притримуйтеся перерахованих вище правил, й рецепт гармонії прийде до вас сам.

https://thepoint.rabota.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад