5 кроків до вишу
З початком року в Україні фактично стартувала вступна компанія: Український центр оцінювання якості освіти розпочав приймання реєстраційних документів на Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Його результат разом із середнім балом шкільного атестата й стане вирішальним при вступі. До успіху в цій важливій справі ведуть п'ять ключових кроків.
Зима: оформити та вислати документи
Цього року записатися на проходження ЗНО стало простіше, ніж раніше. По-перше, можна скористатися реєстраційними пунктами, що відкрили свої двері 3 січня. Але якщо в розпорядженні є Інтернет і принтер, можна просто скачати з сайту Центру оцінювання якості освіти невелику програмку, в якій буде легко оформити весь пакет документів і важко наробити помилок.
Також знадобляться копія паспорта або свідоцтва про народження (для народжених після 1 вересня 1994 року), копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників 2011 року - довідка з місця навчання встановленого зразка). У випадку, якщо за станом здоров'я потрібні особливі умови проходження тестування, знадобиться відповідний висновок медзакладу. Якщо якісь документи оформлені іноземною мовою, їх доведеться перекласти українською. Варто доповнити комплект двома фотографіями 3х4 - і пакет документів готовий до відправлення.
Перші заявки-реєстраційні картки на проходження ЗНО до центру оцінювання якості вже надійшли. В інших бажаючих є ще більше місяця в запасі: пакет документів потрібно відправити на адресу свого регіонального центру оцінювання якості освіти не пізніше опівночі 28 лютого.
Важливо знати: з 1 січня 2011 Міносвіти змінило підзвітність деяких областей регіональним відділенням Центру. Так, Запорізька область відійшла Дніпропетровському регіональному центру, Полтавська - Харківському, а Чернігівська - Київському.
Весна: пройти ЗНО в тестовому режимі
Можливість оцінити свої сили в боротьбі за студентське майбутнє з'явиться навесні: 2 квітня буде проведене тестове оцінювання з української мови та літературі, біології, фізики й іноземних мов. Через тиждень, 9 квітня, перевірять знавців історії України, математики, хімії, географії та російської мови. Для пробного "запливу" можна вибрати тільки два предмети, а після тестування - ознайомитися з правильними відповідями.
Важливо знати: пробні тести проводяться на платній основі, вартість кожного - 84 грн. Зареєструватися для їхнього проходження в новому році вже не можна. Для того, щоб спробувати свої сили в конкурсних завданнях при собі потрібно мати паспорт або свідоцтво про народження, оплачену квитанцію й інформаційну картку. Детальніше про умови та місце проведення пробних тестів можна довідатися в регіональних центрах оцінювання.
Червень: протестуватися по-справжньому
Цього року зовнішнє незалежне оцінювання буде проведене з 2 по 24 червня. Першими, 2 і 3 червня, перевірять знання української мови та літератури - цей предмет є обов'язковим для всіх. Інші ж можна вибрати за власним бажанням - загалом до 5 дисциплін з 20, при цьому іноземну мову можна вибрати лише одну. Особливу увагу варто звернути на історію України, географію та біологію: там з'явиться можливість дати "коротку відповідь множинного вибору", коли, наприклад, з восьми запропонованих варіантів відповідей правильних - три. Крім того, на історію України та географію дадуть більше часу - 2,5 години проти попередніх двох. Уперше з'явиться тестування з російської мови.
Важливо знати: на відміну від пробного тестування, ЗНО буде безкоштовним для всіх. При цьому правила його проведення стали жорсткішими: мобільними й іншими електронними пристроями користуватися не можна (їх доведеться здати перед початком тесту). За шпаргалки будуть карати аж до виселення з аудиторії й анулювання результату роботи.
Липень: дізнатися, подати та пройти творчий конкурс
Приймальні комісії будуть раді бачити абітурієнтів з 1 липня. У Центрі оцінювання освіти обіцяють обробити результати ЗНО та розглянути апеляції не пізніше 5-го числа. Так що залишається достатньо часу на подання вступних документів: 22 липня буде завершене приймання документів на спеціальності з творчим конкурсом, а 31-го - на всі інші.
Для надходження на деякі спеціальності одними балами ЗНО й атестата не відскіпатися: потрібно буде пройти ще й творчий конкурс. Вони відбудуться з 23 по 31 липня. Тоді ж можуть здати іспити випускники 2007 року (їм проходити ЗНО не обов'язково).
Важливо знати: як і раніше, документи можна подавати відразу на 15 спеціальностей - по три у різних 5 вишах. При прийманні до уваги будуть брати результат ЗНО та середній бал шкільного атестата. Заслуги у вигляді перемог на олімпіадах також будуть ураховуватися, але залежно від їхньої ранговості (+50 балів - за перше, +40 -за друге, +30 - за третє місце). За підготовчі курси при вишах обіцяють додати до 20 додаткових балів, однак, це вже на розсуд конкретного вишу.
Серпень: знайти себе в списках і відсвяткувати
Попередні списки рекомендованих до зарахування до вишу з'являться 1 серпня. Другий і третій списки майбутніх "бюджетників" з'являться 6 і 8 серпня. Остаточно ситуація проясниться протягом місяця: до 10 числа приймальні комісії визначаться зі студентами, що пройшли за держзамовленням, а до 25-го - і з контрактниками.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...