Як перетворити нудну роботу в задоволення

Напевно, багато хто з вас зіштовхувалися на роботі зі станом всепоглинаючої нудьги і отупіння при виконанні монотонної роботи. Розібрати пачку листів, проінструктувати ще одного співробітника, оформити ще десяток контрактів …

Навіть якщо це дуже просто зробити фізично, сама думка про те, що вам доведеться займатися цим довгий час, може викликати судоми. Навіть починати не хочеться!

Тому ви відкладаєте виконання справи на 5 хвилин … Потім ще на 10 хвилин … Потім ви вирішуєте попити чай … І ось вже робочий день добігає кінця, а ви не зробили практично жодного корисного справи, витративши весь час на читання новин в інтернеті! А справи все накопичуються і накопичуються … Одного разу потрапивши в це тупиковий стан, можна перебувати в ньому досить довго. При цьому ви можете відчувати себе навіть більш втомленим і замотаним, ніж у дні по-справжньому активної і напруженої роботи. Багато хто напевно помічали, що в такі періоди часто тягне піти погуляти на свіжому повітрі, поговорити з ким-небудь "ні про що" або навіть допомогти в перенесенні ваги. Загалом – зайнятися хоч чимось більш активно, ніж це потрібно від вас у даний момент. Від чого ж ми втомлюємося, якщо не виконуємо ніякої складної і важкої фізичної роботи? Запитайте будь-якого начальника або секретаря, що саме неприємне в паперовій роботі з договорами та звітами. Це нудьга!

Цікавою особливістю нашої психіки є те, що їй для нормальної роботи регулярно потрібні нові переживання та емоції. Недарма мало хто бере відпустки на морі на чотири тижні. Навіть дуже комфортний відпочинок може набриднути, якщо він одноообразен. З цим, до речі, дуже часто стикаються домогосподарки. Особливо дивно і сумно це спостерігати в тому випадку, якщо матеріальних проблем жінка не має. Але, як сказано в серіалі – "багаті теж плачуть". Від того, що комфорт у житті є, а інтересу і захопленості – ні. Виручають в такому випадку одне або кілька хобі, які додають різноманітності в життя. Що змушує нас шукати це розмаїття? Потреба в грі і розвазі! На жаль, багато батьків з дитинства вселяли нам думку про те, що є такі моменти в житті, які потрібно просто прийняти як даність. Що рутинну роботу просто треба зробити, навіть якщо це неприємно, і ми не можемо цього уникнути. Вислуховував такі міркування і я. На щастя, це велика помилка. Можна не тільки зробити з розваги роботу, але і зробити будь-яку роботу – розвагою!

Давайте спробуємо розібратися, коли людям набридає будь-яка гра. Близько двох років я щільно цікавився розробкою казуальних ігор, багато спілкувався з їхніми розробниками і навіть брав участь у випуску пари невеликих ігрових проектів. Тому я можу вам теале сказати, які з параметрів найсильніше впливають на інтерес до гри. По-перше, це рівень складності. Гра не повинна бути занадто легкою або занадто складною для гравця. Саме тому в більшості комп'ютерних ігор пропонується на вибір кілька рівнів складностей. Це зроблено для того, щоб гравцям з різними характерами і рівнем підготовки було однаково цікаво грати. По-друге, рівень складності повинен рости в міру того, як гравець навчається грі і його майстерність зростає. Якщо рівень складності гравцеві підходить, то зазвичай він закінчує гру після остаточної перемоги або ж тоді, коли йому стає "все зрозуміло". Щоб у гравця зберігався інтерес, гра повинна бути в чомусь непередбачуваною. Простий приклад – гра хрестики-нулики. Згадайте, як ви в неї грали в дитинстві, і коли і чому вам набридла ця гра.

Отже, як ми можемо перетворити яке-небудь звичайна справа в розвага? Найпростіший спосіб – поміняти рівень складності. Якщо заняття занадто складне – розбийте його на більш прості завдання і займайтеся ними окремо. Якщо ж заняття надто просте і тому нудне – підвищте складність! Це може звучати парадоксально, але це працює!

Дуже добре багатьом людям допомагає рух. Багатьом офісним працівникам буде однозначно корисно більше рухатися протягом дня. Пройдіться по офісу, зробіть маленьку фізичну розминку. Буває, допомагають навіть такі дрібниці як постукування ногою в ритм музиці або будь-які інші рухи. Зарядіть своє тіло рухом! Нудно перебирати папери? Займіть чим-небудь другу руку. Співрозмовник по телефону дуже повільно говорить? Не сосредотачивайте на цьому всю свою увагу. Порісуйте в цей час на папері або запишіть справи на найближчий час. А може бути, вам що-небудь заспівати "про себе"? Загалом, займіться паралельно ще якийсь простий діяльністю і відчуйте, як все стає трохи складніше і набагато цікавіше одночасно.

Інший побутовий приклад – фонова музика, під яку дуже часто буває приємно працювати. Музика не просто створює приємний емоційний фон, але ще й розважає наш мозок. З одного боку, ми як би витрачаємо частина наших "обчислювальних ресурсів" і уваги на сприйняття музики, але з іншого боку нам стає цікаво. Організм входить в стан потоку. Коли я міркую над якимось серйозним питанням, я зазвичай ставлю повільну і "тягучу" музику. Якщо ж я зайнятий якоюсь рутинною роботою, я як правило ставлю бадьоренько пауер-спід-метал ударів так на 200 ударів за хвилину. У той час, як тіло "на автоматі" робить роботу, розум розважається сприйняттям музики. Або ж я в цей момент думаю про щось зовсім стороннє. А якщо думати ще й про приємне – взагалі добре виходить. Робіта кипить, настрій хороший, а знайомі потім дивуються, як я встигаю робити так багато різних речей Чого і вам бажаю!

За матеріалами: Псіхологоческій навігатор

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад