Що буде з роботою і зарплатою у 2017 році
«Звичайно, найкраще буде IT-шникам і топ-менеджерам у яких зарплата прив'язана до валюти. Решті доведеться чекати милостей від роботодавців або стати ключовими співробітниками, яких утримують», – сказала контент-менеджер Тетяна Пашкіна.
І наголосила: малоймовірно, що підвищення окладів торкнеться всіх співробітників без винятку.
«Найчастіше буде застосовуватися схема оплати, що включає ставку плюс бонуси/премія за результатами роботи», – пояснила Пашкіна.
Згідно з опитуванням HH.ua, протягом цього року дві третини роботодавців підвищували зарплати своїм співробітникам. Причому в половині випадків розмір надбавки становив 10-15%. Цікавий момент: зросла (до 38%) частка тих компаній, які підвищили зарплати всім без винятку працівникам. У кожній п'ятій компанії надбавку дали тим, хто виконав KPI (ключові показники ефективності) і показав хороший результат, у кожній шостій компанії – тільки цінним для компанії фахівцям.
Що стосується 2017 року, то лише кожен шостий роботодавець повідомив у ході опитування, що готовий підвищувати зарплату всім своїм співробітникам, а кожен сьомий – тим, хто покаже гарні результати. Утримувати зростанням доходів цінних співробітників згоден лише кожен двадцятий. Левова частка – 36% опитаних – повідомила, що будуть оптимізувати систему нарахування зарплати відповідно до внеску співробітника в загальний бізнес-процес.
Кожен четвертий керівник натякнув, що все буде залежати від ситуації на ринку.
Роботи вистачить не всім
Причому пов'язана ця невизначеність не стільки із загальною економічною ситуацією в країні, стільки із законодавчим нововведенням, а саме, з підвищенням з 1 січня 2017 року рівня мінімальної заробітної плати до 3 200 грн.
«За фактом ринок завмер, експерти не можуть спрогнозувати, як у результаті відреагують регіони», – прокоментувала Тетяна Пашкіна.
У Києві та великих містах особливих катаклізмів не очікується, адже рівень пропонованих зарплат і так вище мінімальної заробітної плати. Але в регіонах та в маленьких містечках і офіційна зарплата в 1,7-2 тисячі гривень вважалася непоганим варіантом, можливі самі несприятливі сценарії.
«Я не впевнена, що у всіх є ресурс, щоб переверстати бюджет на рік з 1 700 на 3 200 грн. І цілком ймовірно, що керівникам доведеться «придумувати» рішення. Від скороченого тижня до переводу персоналу на півставки, відрядність тощо», – каже Пашкіна.
Як приклад, Тетяна Пашкіна привела Державну службу зайнятості, на сайті якої до цих пір виставлені понад 50 тисяч вакансій зі ставками до 2 тисяч гривень.
«Бюрократична машина досить неповоротка. Тільки на узгодження нових варіантів цих вакансій від підприємств державної та комунальної форм власності знадобиться час. Думаю, на це підуть січень-лютий», – вважає Пашкіна.
У цілому, вважає експерт, у березні бізнес-сезон, коли активізується ринок праці та збільшиться кількість вакансій, може і не розпочатися. «Всі наші драйвери ринку праці дуже залежні від зовнішнього ринку – і IT, і сільське господарство, і металургія. Те, що ми бачимо з поки активних сегментів – пожвавлення сфери обслуговування, туризму та рестораного бізнесу. Але вони залежні від внутрішнього ринку, який дуже чутливий до загальної економічної ситуації», – зауважила вона.
При цьому самі претенденти, відзначають HH.ua, підвищили свої вимоги до заробітної плати. При середньоринковому зростанні ставок на 16%, запити в цьому році підвищилися на 31%. Чим вища конкуренція в професійному середовищі, тим вищі апетити претендентів. І експерти припускають, що ця тенденція посилиться в наступному році.
Персонал «в оренді»
У 2017 році, відзначають експерти, посилиться також тенденція оптимізації структури підприємств і переведення частини функцій на аутсорсинг.
«2016 рік став роком початку реформування законодавства в частині підвищення соціальної і фінансової відповідальності підприємств за дотримання норм трудового законодавства. У зв'язку з цим, багато фірм перейнялися питаннями приведення внутрішніх процедур і документації у відповідність з вимогами трудового законодавства. Часто компаніям потрібна допомога експертів у даному напрямку, тому особливим попитом користувалися послуги з проведення експертизи та аудиту кадрової документації, проекти з відновлення даної документації, розробці яких бракує локально-нормативних актів, у тому числі з пожежної безпеки, військового та кадрового обліку. Також у минулому році була затребуваною послуга аутсорсингу бухгалтерського обліку шляхом надання тимчасового персоналу (бухгалтери-імпланти), що безпосередньо пов'язано з проведеними з 2014 року заходами сost Saving і скороченням польового персоналу», – прокоментувала ситуацію керівник» АНКОР Облікові Функції» Вікторія Кравченко.
Найчастіше на аутсорсинг передають процеси рекрутингу, бухгалтерський облік та кадрове діловодство тощо.
«Варто зазначити тренд 2016 року – це попит на аутсорсинг військового обліку та комплексу з охорони праці та пожежної безпеки», – повідомив директор кадрового холдингу АНКОР в Україні Юрій Перч.
У 2017-му, відзначають експерти, буде затребувана оцінка персоналу зовнішніми провайдерами.
Ще один тренд, який посилиться в наступному році, – попит на послуги кадрових агентств.
«У зв'язку зі стійким потоком трудової міграції з України, кваліфікованих фахівців знайти буде ще складніше, тому компаніям-роботодавцям знадобиться допомога кадрових агентств з пошуку та підбору персоналу», – відзначають в АНКОР.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...