Коли відкладається виплата допомоги з безробіття?

Відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 1 статті 40 зазначеного Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Пунктами 5.1, 5.2 розділу 5 Порядку надання допомоги з безробіття, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, передбачено, що виплата допомоги з безробіття відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законодавства надається вихідна допомога при звільненні з підприємств, установ і організацій.

Особам, яким вихідна допомога або інші компенсаційні виплати були виплачені одноразово, виплата допомоги з безробіття відкладається не більше ніж на один місяць, а у разі здійснення таких виплат щомісячно – до закінчення періоду їх виплат.

Здійснення зазначених виплат підтверджується довідками про середню заробітну плату (дохід) або середнє грошове забезпечення для розрахунку виплат на випадок безробіття, форми яких передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001р. № 1266, зі змінами і доповненнями „Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.”

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад