Влада хоче забрати у бізнесу із кишені 12 млрд грн - С.Арбузов
Міністерство соціальної політики має намір у черговий раз підняти мінімальний розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це повідомив екс-перший віце-прем'єр України, екс-глава Нацбанку Сергій Арбузов.
“Я вже писав про згубність збільшення вдвічі мінімального розміру ЄСВ з 320 до 640 грн, але Мінсоцполітики не вгамовується і все-таки хоче його підвищити. Насправді, крім піару чиновників, це рішення нічого не принесе. Однак може вдарити по найменш захищеним працівникам і ще сильніше завести в тінь ринок праці”, — зазначив політик.
За його словами, спроба змусити роботодавців показувати реальну зарплату таким нетрадиційним способом — це визнання нездатності уряду впоратися з низьким рівнем оплати праці.
“Пропоную порахувати в доларах США, адже міністр фінансів постійно так рахує державний борг. Отже, в кінці 2013 року мінімальна зарплата була на рівні 1218 грн (152 дол.), зараз — 1450 грн (58 дол.). Навіть якщо раптом бізнес вирішить повірити уряду і почне масово показувати зарплату у 2900 грн, то це всього лише 116 дол. Однак підприємці чудово знають схильність влади до скасування власних рішень під тиском здорового глузду, так що поспішати відкривати зарплати вони явно не будуть”, — підкреслив С.Арбузов.
Екс-перший віце-прем’єр України підрахував, що бізнесу таке підвищення обійдеться на суму 12 млрд грн на рік.
“Бізнесу хочуть залізти в кишеню на суму 12 млрд грн на рік. За словами того ж соціального міністра, ЄСВ платить 10 млн українців, з них 30% — мінімальний. Тобто сьогодні ці „мінімальщики“ платять за місяць 950 млн грн. А будуть платити — 1,9 млрд. У країні, де вже третій рік економіка працює в величезних мінусах, питання про здатність бізнесу понести ще й такий тягар — риторичне. Але навіть якщо брати до уваги тільки працюючі в плюс підприємства, в 2015 році весь їх прибуток за рік становив 279 млрд грн. Без урахування телекомунікацій, фінансів і нерухомості, де проблема мінімізації, мабуть, стоїть не так гостро — 225 млрд грн, тобто ініціатива Мінсоцполітики буде коштувати 5% їхнього прибутку. Такий собі додатковий податок, який призведе замість „мінімізації“ і хоч якихось відрахувань до повної тіні і відсутності відрахувань по ЄСВ як таких”, — пояснив політик.
С.Арбузов також звернув увагу на те, що Мінсоцполітики в боротьбі з тінню забуває про існування професій, де заробітна плата — нижче 2900 грн на місяць.
“Раджу міністру почитати відкриті вакансії в районних та обласних центрах за профілем “медсестра”, “учитель молодших класів” ,"некваліфікований працівник". Там стандартна пропозиція — 2000 грн, і то не завжди. Що буде робити роботодавець (а, як правило, це бюджетні організації) в таких випадках? Правильно, він буде перекладати гроші з однієї кишені в іншу. І ефект буде зовсім не таким, як його очікують у Міністерстві: синхронно з надходженнями в бюджет буде збільшуватися потреба бюджетних підприємств у фінансуванні“, — зазначив він.
Підбивши підсумок, С.Арбузов наголосив, що бюджет не отримає того, що розраховано на папері, тіньова зайнятість збільшиться, а потреба в соціальній підтримці тільки зросте.
“У непрацюючої економіки всі подібні інструменти мають, в кращому випадку, короткостроковий ефект. Потрібно підвищувати попит на робочу силу, для цього потрібно запускати виробництва і стимулювати економічну активність в країні. Тоді і не потрібно буде придумувати спосіб відбирання останніх копійок у поки ще працюючих громадян”, — резюмував С.Арбузов.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...