Не коворкінгом єдиним: п'ять стереотипів про стартаперів
Не коворкінгом єдиним: п'ять стереотипів про стартаперів
Про стартаперів, як і про будь-яку іншу досить своєрідну субкультуру, в суспільстві існують різні уявлення. Хтось вважає їх диваками не від цього світу, хтось – майбутніми акулами бізнесу. Які зі стереотипів близькі до реальності, а які – ні, краще за все з'ясувати у них самих.
Стереотип №1. Стартапер – це представник богеми, який тільки й робить, що сидить з ноутбуком у коворкінгу
Багато історій стрімкого успіху стартапів змушують людей, далеких від цієї сфери, думати, що стартапи – це необтяжлива і, до того, ж надприбуткова справа. У реальності створення і запуск стартапа – заняття таке ж затратне за зусиллями і часом, як і будь-який інший бізнес. А всі супутні атрибути стартаперів – одяг і гаджети – лише деталі. Їхнє головне завдання – функціональність.
Є вген Шестопал, засновник Poptop.fm - автоматизованого консьєрж-сервісу для організації заходів
Цей стереотип часто підкріплюється славою нероби, зацикленого на собі сноба або, й того гірше, – дурника. Персонажів, які абсолютно відповідають вищеописаному стандарту, досить багато, але чи означає це, що всі стартапери – нероби, а сама справа – приречена? Якби ви запитали мене, що є незмінним атрибутом справжнього стартапера-бізнесмена, я б виділив 12-годинний робочий день, одержимість своїм проектом, відкритість для нових вражень і досвідів, а також баланс амбіцій і здорового глузду.
Стереотип №2. Стартапери працюють 80 годин на тиждень, ніколи не сплять і перебувають у постійному стресі
Існує й такий стереотип, який повністю суперечить попередньому. Люди, які спостерігають за стартаперами в напружений час запуску проекту, вважають, що на стартап йдуть всі сили і час того, хто ним займається. Іноді це дійсно так, коли стартапер у перервах між роботою викроює пару годин на сон і спить на дивані в офісі.
А нтон Герасименко, партнер стартап-хостела Coliving Club, розробник мобільного застосування Audaster
У звичайному режимі такого, звісно, не можна допускати: можна швидко згоріти. Як казав Стів Джобс: "Працювати треба не 24 години на добу, а головою". Але практично у всіх бувають такі періоди роботи на певних етапах розвитку проекту. Наприклад, тиждень перед офіційним релізом, пару тижнів відразу після старту, коли треба бути готовим до різних проблем, запитів і дуже швидко на все реагувати.
Стереотип №3. Кожен стартапер – технічний геній
Б ути технічно обізнаним, безумовно, необхідно для стартапера, який хоче, щоб його проект став успішним. Але це не означає, що обов'язково потрібно бути віртуозом програмування. Деякі важливі завдання при запуску стартапу – продажі, менеджмент і маркетинг – не залежать від технічного ядра проекту, забезпеченням якого повинні займатися професіонали.
Кирило Бігай, співзасновник і головний виконавчий директор онлайн-платформи для пошуку репетиторів Preply
Кожен стартапер, насамперед, – унікальна людина, яка дивиться трохи далі інших. І головне – вірить у створюваний продукт і не здається. Так, Білл Гейтс і Стів Джобс мали за своєю спиною технологічне минуле, але згодом вони перетворилися в візіонерів. І при цьому протягом усієї професійної діяльності у них горіли очі, вони були одержимі своєю справою.
Стереотип №4. Все стартаперів – це молоді люди у віці до 25 років
Поширене уявлення про стартаперів як про юне дарування спростовується безліччю історій людей, які зайнялися стартапами, вже маючи за плечима достатній життєвий і професійний досвід, і які не вчора закінчили університет. Безумовно, існують проекти, придумані і запущені талановитими студентами, але в цій сфері прив'язка до віку не має жодного значення.
О лександр Савсуненко, засновник біотехнічного сервісу генетичних тестів Titanovo
Як правило, успішні стартапи запускаються людьми старшого віку, адже вік до 25 років – це час для експериментів і помилок, для створення і провалу одного-двох проектів. Створити стартап у молодому віці без досвіду роботи в реальному бізнесі складно. Зазвичай успіх приходить до тих, хто попрацював у великій компанії, а потім відколовся на вільні хліби. До всього іншого, стартап досить довго не приносить серйозного прибутку, а до 25 років складно зібрати таку фінансову подушку безпеки, щоб спокійно запускати стартап.
Стереотип №5. Стартап – це постійний ризик
З одного боку, це правдиве твердження. Стартапи – справа вкрай ризикована. Більшість проектів зазнають невдачі. Навіть якщо вони й утримуються на плаву, часті зміни бізнес-моделей змушують міняти команду і йти на нові ризики. Так, стартап не гарантує стабільної роботи, натомість забезпечує постійний розвиток кар'єри. Це змушує стартапера бути гнучким і готовим до будь-яких змін.
М аксим Севостьянов, директор з розвитку бізнесу логістичного стартапу Sovtes
Якщо замінити слово "стартап" на "бізнес", концептуально нічого не зміниться. Людина, яка обрала шлях розвитку свого бізнесу або ідеї, завжди ризикує. Коли я відчуваю будь-які сумніви або навіть страх, що та чи інша стратегія раптом не спрацює, єдина мотивація рухатися вперед для мене – це усвідомлення, що я хоча б спробував. Завжди є вибір. І ризик завжди виправданий, якщо ти до нього готовий. Людина з комерційною жилкою ніколи не залишиться без засобів до існування.
Правдиві стереотипи чи ні – питання непросте, кожен проект унікальний. Один стартап може підтвердити стереотипи, інший – спростувати. Однак не варто зациклюватися на певних кліше. У будь-якому бізнесі підприємцю необхідний постійний розвиток. Чи буде воно відповідати уявленням у головах оточення – питання другорядне.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...