Чи потрібно працьовитість письменнику?

Якщо ви знайомі з людьми, які пишуть, складають вірші чи прозу, то помічали, що деякі з таких людей говорять про те, що літературний трудівник не повинен докладати зусиль для того, щоб у нього вийшло щось написати, йому просто треба це робити , тому що це йому «дано».

Такі люди вірять в те, що існує покликання, яке комусь дано, а комусь - ні. І якщо людина буде намагатися щось писати спеціально, то він буде писати погано, йому треба просто розслабитися і робити це граючи й несерйозно ...


Чи так це? Я хочу нагадати тим, хто не знає, що навіть такі імениті письменники, як А.С. Пушкін, Л.М. Толстой чи М.А. Булгаков, постійно працювали над своїми творами, правили, допрацьовували. Ми можемо познайомитися з чернетками, де явно видно, що людина намагається не просто написати «щось», а хоче зробити свою роботу якісно і добре. Звичайно, письменник далеко не завжди править свій твір, іноді справді все виходить красиво з першого разу. Але якщо автор не сумнівається в тому, що робить, не хоче довести це до досконалості, то він часто випускає хорошу можливість чогось навчитися!


Працьовитість


Наявність великої ліні в людині - це завжди дуже погано. Можна сказати абсолютно точно, що це великий порок, який все псує. Якби не ця лінь і маленькі поблажки, які людина постійно допускає у своєму житті, то життя людини була б зовсім іншою, більш щасливим і радісним. Від труднощів не втекти, відтягування виконання важливих і термінових справ не врятує від того, що їх все одно потрібно буде робити рано чи пізно.


Тому в наших з вами інтересах розвивати любов до праці. Над цим потрібно постійно працювати. Не обов'язково перенапружуватися, можна робити свою роботу поступово, але робити! Лінь ніколи не була корисна в усіх сенсах, вона руйнує людину зсередини, роблячи її нещасною. Величезна кількість талановитих людей постійно втрачають можливість щось змінити у своєму житті, щось отримати: знання, нові знайомства, матеріальні блага.


Коли людина виробив у собі звичку працювати, він завжди має велику перевагу навіть перед тими люди, які можуть зробити цю ж саму роботу значно краще, тому що він не втрачає часу дарма, він діє, використовуючи дані йому можливості за призначенням. Праця необхідний для здоров'я людини, саме усвідомлений працю, а не робота.


Робота


Робота часто ніяк не пов'язана з працею, з працьовитістю і не має ніякого відношення до всього корисного для людини. Тому що саме це поняття «робота» пов'язане з витратою часу і сил даремно. Рідко буває так, що у людини в житті збігається його улюблену справу з тією роботою, на яку людина постійно ходить. А треба до цього прагнути! І, до речі кажучи, небажання йти на ненависну роботу, це не лінь, це природний стан людини, яка хоче бути вільним і щасливим.


Взагалі, щастя і здоров'я людини безпосередньо пов'язане з обраної роботою. Якщо на роботі людина постійно мучиться, чекає, коли закінчиться цей день, то стає нервовим, дратівливим, тихо (або голосно) всіх ненавидить, постійно ниє своїм друзям і родичам про те, що така в нього погане життя, такий нещасний він ... А могло б бути все інакше в його житті!


Але все в наших руках. Навіть перебуваючи в місці, де все не подобається, де не влаштовує зарплата та умови праці, можна робити кроки щодо поліпшення цих умов, що завжди призводить тільки до одного результату - до кар'єрного росту.


Працьовитість письменника


І все ж письменнику важливо любити свою справу. А любов - це завжди сталість. Якщо ти весь час гуляєш десь на стороні, то ти вже не любиш свою дівчину. Так само і письменник: він пише завжди, якщо він любить свою працю, тобто працьовитий.


Якщо писати від випадку до випадку, то ніколи нічого в літературному світі не доб'єшся. Можна вічно чекати, коли почнуть падати на тебе пропозиції від видавництв про те, щоб видавати твої твори. А можна просто жити і радіти вільної праці, ушляхетнює людину.


Нехай кожен робить висновки сам для себе, але я вважаю, що працьовитість важливо для письменника і без нього йому не можна. Адже це - одна з найголовніших складових будь-якої професійної діяльності.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад