Тільки 8% співробітників готові зізнатися, що шукають нову роботу
Піти з попередньої роботи і приступити до пошуку нової готові 30% опитаних, у той час як зберігати стару до моменту нового працевлаштування мають намір 70% співробітників.
Серед основних причин, чому перед пошуком нової роботи респонденти готові звільнитися - бажання трохи відпочити, вирішити особисті проблеми (51%), а також необхідність приділяти пошуку роботи багато часу (46%). 14% учасників побоюються бути розсекреченими своїм нинішнім роботодавцем, що ставить їх у незручне становище. Серед інших варіантів відповіді - необхідність часу на отримання нових знань для нової роботи та високе невдоволення нинішньою роботою.
Переважна більшість опитаних хотіли б мінімізувати період «простою». Оптимальною тривалістю паузи між старою і новою роботою респонденти називають період до одного місяця (26%), півмісяця, а також 1-3 місяці (так відповів кожен п'ятий). А ще кожен четвертий опитаний зауважив, що чим менш затягнутим цей період буде, тим краще. 7% учасників опитування припускають, що пауза може затягнутися і до півроку, а ще знайшлися 3% опитаних, які вважають, що між новим працевлаштуванням і колишнім звільненням може пройти і більше 6 місяців.
Основною причиною, чому наші респонденти готові паралельно з пошуком нової роботи продовжувати працювати на старій, виявилася потреба в зарплаті (68%). Для 41% опитаних таке звільнення було б «відходом у нікуди», а це психологічно складно. 15% опитаних допускають, що в ході спроб заново працевлаштуватися, вони можуть і зовсім передумати звільнятися.
Щоб виділити час для співбесід, більшості співробітників доводиться ходити на співбесіди у позаробочий час (54%). А ще можна відпроситися у керівництва під вигаданим приводом (37%) або відпроситися і зовсім без причини (33%). Взяти відпустку готовий кожен десятий, а лікарняний оформляють 4% опитаних. Серед інших популярних варіантів зазначалися: онлайн-співбесіди, час обідньої перерви і можливість шукати роботу в умовах ненормованого графіка.
Своєму нинішньому роботодавцеві 47% опитаних вважають за краще не повідомляти про свої плани, а ще 45% респондентів орієнтуються на поточну ситуацію. Дотримуватися зі своїм керівництвом приблизної чесності готові тільки 8% учасників опитування.
Дане дослідження було проведено порталом rabota.ua. Вибірка склала 630 респондентів з усієї України, на основі бази користувачів порталу rabota.ua.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...