Постноворічний синдром. Вихід на роботу

Позитив, турбота про здоров'я і організованість допоможуть підготуватися до трудових буднях, неминуче наступним за тривалими новорічними вихідними.

Щоб не було "нестерпно боляче" за надто весело проведені новорічні вихідні, фахівці рекомендують виконати кілька правил, дотримуючись яких, можна уникнути пост-новорічної депресії, зберегти бадьорість духу після виходу на роботу і спокійно увійти у звичну "колію".

1. Підготуватися до закінчення вихідних психологічно

Перш, ніж закінчиться святкові веселощі та вихідні підійдуть до кінця, можна починати будувати плани: скласти список завдань, які потрібно буде в першу чергу виконати на роботі, запланувати похід в кіно, зустріч з друзями або сеанс у салоні краси, щоб очікування приємного проведення часу піднімало настрій.

2. Налаштуватися на позитивний лад

Після закінчення новорічних вихідних життя, природно, триває. Варто нагадати собі про те, скільки інших свят є в році, який щойно розпочався, і скільки нових зустрічей, досягнень очікує на роботі. Психологи говорять, що якщо уявити собі свої майбутні успіхи, то їх досягнення стане лише питанням часу.

3. Спілкуватися з друзями та рідними після вихідних

Новорічні свята - це період зустрічей з друзями і найближчими людьми, час, коли нарешті можна розслабитися і приділити їм більше уваги, ніж зазвичай. Із закінченням ж вихідних йде можливість часто бачитися з тими, хто доріг. Через це може з'явитися відчуття самотності, душевної порожнечі. Але ж близькі люди завжди залишаються на зв'язку! Так що часте спілкування з ними в пост-святковий період допоможе подолати нудьгу.

4. Стежити за режимом сну

За кілька днів до виходу на роботу слід встановити режим сну і неспання, близький до того, якого треба буде дотримуватися. Необхідно просто почати раніше лягати і вставати раніше, готуючи себе до більш активного ритму життя. Вдавшись до такого методу самоорганізації, можна уникнути відчуття втоми і невиспанності в перші післясвяткові робочі дні.

5. Перейти на здорове харчування

Лікарі не рекомендують катувати себе дієтами після рясних новорічних бенкетів, оскільки це - теж стрес для організму. Краще просто обмежити вживання солодких, смажених, жирних і добре приправлених соусами святкових ласощів. Замість них корисно їсти багато овочів, фруктів, молочних продуктів. Це дозволить привести в порядок травну систему і скинути зайві кілограми.

6. Зайнятися спортом

Знову-таки без фанатизму. Краще почати з легкої зарядки або бігу (звичайно, якщо дозволяє погода) і потихеньку збільшувати навантаження. Виконуючи навіть нескладні фізичні вправи, можна поступово повернути собі колишню форму, що не тільки поліпшить настрій, але і простимулює роботу мозку.

7. Не зловживати спиртним

Само собою, ця рекомендація стосується не до всього періоду свят, а до кількох чи хоча б одному дню перед виходом на роботу. Втім, не варто зловживати і під час святкових застіль: алкоголь робить негативний вплив на психіку, якщо вживати його часто і занадто багато, не кажучи вже про шкоду для всього організму.

8. Зробити прибирання

Навряд чи після першого робочого дня у кого-небудь може виникнути бажання займатися прибиранням. Так що краще навести чистоту, поки вихідні не закінчилися і є можливість приділити цьому час. Без сумніву, після роботи набагато приємніше буде повернутися в чисту квартиру. Крім цього, наведення порядку в будинку допоможе упорядкувати і думки. Позбутися від занадто святкового настрою можна і зібравши в коробку новорічні прикраси.

9. Проінспектувати холодильник

Щоб порожній холодильник не застав зненацька, краще запастися всім необхідним на протязі декількох останніх вихідних днів. Тоді не доведеться обтяжувати себе походами в супермаркет протягом хоча б першого робочого тижня.

10. Підготувати одяг

Після новорічної метушні потрібні речі можуть не знайтися в потрібний момент. Тому варто заздалегідь подбати про "робочих" нарядах: знайти, попрати і погладити необхідний одяг, а також скласти або повісити в місці, де її легко буде знайти з ранку.

11. Перевірити пошту Напередодні першого робочого дня

Навряд чи після новорічних свят у робочому поштовому ящику збереться багато листів, але про всяк випадок можна туди заглянути, щоб знати, як йдуть справи з поточними проектами та чи не сталося чогось екстраординарного.

12. Спробувати приїхати на роботу раніше

Щоб остаточно прийти в себе, в перший робочий день після свят краще дістатися на роботу хоча б на 15 хвилин раніше часу "за графіком". Це позбавить від зайвого поспіху і допоможе зібратися з думками.

13. Почати працювати відразу після прибуття в офіс

Фахівці радять насамперед поспілкуватися з начальством і співробітниками, обговорити з ними стан поточних проектів, щоб скласти план найнеобхідніших дій і не упустити жодного важливого робочого моменту. Варто також уникати спокуси поспілкуватися з співробітниками про минулі свята: розмова може затягнутися надовго, а робота так і залишиться невиконану.

14. Не відвідувати соціальні мережі

Само собою, обговорювати в Інтернеті фотографії та події, що відбулися у святкові дні, набагато приємніше, ніж занурюватися з головою в трудову рутину. Тим не менш, це може настільки сильно відвернути від важливих завдань, що адаптація до робочого процесу розтягнеться в часі.

15. Виконувати завдання по черзі і не затримуватися на роботі допізна

Не рекомендується накидатися на роботу з зайвим завзяттям. Краще справлятися із завданнями в міру їх надходження або пріоритетності - адже робити десять справ одночасно все одно неможливо. І не потрібно затримуватися на роботі: надмірне напруження в перший же робочий день буде занадто стомлюючим, так що краще поберегти сили.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад