5 стратегій поведінки на ринку праці в кризу
На чому акцентувати увагу при пошуку роботи сьогодні?
Будьте уважними до дрібниць
Коли конкуренція на ринку праці посилюється, не слід нехтувати дрібницями. Якщо в звичайних умовах можна сподіватися, що резюме "спрацює", коли працедавець побачить у ньому найменування 2-3-х великих компаній – то сьогодні не варто покладатися на загальне враження від резюме і декілька помітних деталей.
Резюме має бути якісним. Тобто:
- у ньому мають бути перераховані не лише посади, але й досягнення,
- воно має відповідати вимогам вакансії – не можна надсилати резюме із заголовком "Секретар-референт" на посаду "Івент-менеджер",
- воно має бути коротким, не більше 2-х сторінок (якщо у вас великий досвід роботи, вкажіть місця роботи за останні 10 років),
- резюме має бути добре структурованим,
- обов'язкова наявність контактних даних, бажано – на початку резюме.
Будьте готовими до компромісів
Категоричне «ні» у відповідь на пропозицію працедавця про зарплату, на запитання про додаткові обов'язки, окрім перерахованих у вакансії, на пропозицію пройти тестування на поліграфі – знижує шанси претендента. Слід пам'ятати, що конкуренція сьогодні спостерігається в усіх професійних сферах, і за інших рівних умов працедавець віддасть перевагу лояльному претендентові.
Шукайте стабільну компанію
Якщо в звичайний час одним із вирішальних критеріїв добору роботи є розмір заробітної плати, то сьогодні важливішою є стабільність працедавця: чи готовий він регулярно виплачувати зарплату.
Якщо ви розглядаєте 2-3 пропозиції, або перед вами стоїть вибір – йти на роботу з маленьким окладом чи розумніше жити на допомогу з безробіття – постарайтеся знайти про компанію якомога більше інформації. Завдання – дізнатися, як тут виплачуються зарплати, наскільки міцні позиції компанії на ринку. Будуйте довгострокові стосунки з працедавцем, який виконує свої зобов'язання перед співробітниками: зарплати можуть бути низькими, важливо, щоб вони виплачувалися регулярно.
Зберігайте спокій
Здається, що на ринку праці з високою конкуренцією у працедавців досить претендентів на вакансії. Проте фахівці з управління персоналом відмічають, що знайти кваліфікованого, добросовісного, відповідального фахівця сьогодні так само складно, як і завжди, – хороші фахівці затребувані в будь-яких умовах.
Якщо у вас досить досвіду, є яскраві досягнення – підкріпіть це якісним резюме, відкритістю на співбесіді, готовністю до компромісних рішень, і шукайте роботу спокійно та впевнено.
Приймайте обдумані рішення
У нестабільній економічній ситуації багато фахівців, що потрапили під скорочення, приймають пропозиції від працедавців, не вникаючи в подробиці завдань і умови роботи. Здається, що будь-яка робота – краще, ніж її відсутність. Як підкреслюють фахівці з персоналу, ця стратегія – програшна. Безумовно, краще прийняти хоч якусь пропозицію, хоча вона й не дотягує до ваших вимог, ніж залишатися в статусі безробітного. Але працевлаштування не за фахом, коли умови недостатньо чітко обумовлені, а перспективи нечіткі – свідчить, що, імовірно, через 2-3 місяці ви знову почнете шукати роботу.
Працевлаштуйтеся усвідомлено, розуміючи, які завдання перед вами стоять, наскільки працедавець готовий виконувати свої зобов'язання, які перспективи подальшої співпраці.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26583 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...