Юрист - найменш затребувана професія

Аналітики пов'язують ситуацію з тим, що молоді люди, вступаючи на юридичні факультети, розраховували після навчання знайти не тільки легку роботу, але і отримувати хорошу зарплату, адже, як відомо, правознавці та адвокати завжди були найбільш затребуваними фахівцями. Однак «ринок» юристів за останні роки виявився переповненим охочими отримувати мільйони. За словами експертів, незважаючи на велике число молодих юристів, серед них дуже мало дійсно освічених і талановитих людей. Якість освіти в сучасних вишах залишає бажати кращого.
За юристами йдуть адміністративні службовці та топ-менеджери. Відкритих вакансій на ці посади стає все менше, а бажаючих працювати - більше. Останні два роки в структурах, де ці посади вважалися найбільш затребуваними, почалися скорочення. Крім того, були звільнені не тільки прості службовці, а й керівництво, в результаті чого ринок праці поповнився тисячами безробітних начальників та їхніх підлеглих. Конкуренція в цьому сегменті залишається дуже високою, і на роботу беруть, як правило, фахівців з великим досвідом роботи у великих компаніях.
Що стосується адміністративного персоналу, то і в цій сфері ситуація наближається до критичної. Без роботи залишаються, в основному, жінки, які планували почати кар'єру з посади секретарів. За останні дванадцять місяців кількість відгуків на розміщені вільні вакансії секретарів стало рекордним за довгі роки. У таких сегментах, як ейчари, а також економісти, конкуренція теж зросла. Аналітики називають одну з головних причин: багато компаній припинили своє існування.
ІТ-вакансії раніше здавалися громадянам найперспективнішими, і ще п'ять років тому айтішників нашій країні не вистачало, але за останні пару років ситуація різко змінилася. А ще великий ажіотаж спостерігається на промислових підприємствах: якщо раніше охочих влаштуватися простим робітником на завод було катастрофічно мало, то тепер громадяни нашої країни готові працювати на підприємстві, аби керівництво вчасно сплачувало зарплату. До того ж, професія робітника не вимагає навчання у виші, і, як правило, вистачає 1-2 місяців на підприємстві, щоб «здати на розряд».
Певна стабільність зберігається в туристичному сегменті, а також у фармацевтиці, автобізнесі, архітектурі, будівництві та сфері нерухомості. Фахівці з хорошою освітою і досвідом можуть розраховувати на отримання роботи.
Аналітики підвели досить сумні підсумки минулого року: найгірше ситуація склалась для службовців офісів, які через кризу позбулися роботи. Багато компаній почали скорочувати персонал, а деякі були змушені припинити існування. За даними фахівців, зараз найпростіше знайти роботу в сфері продажів і торгівлі.

http://zib.com.ua/#all

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад