Найбільш перспективні професії в Україні

На другому місці - лікарі, а на третьому - військовослужбовці. Серед найменш перспективних - банкіри, представники творчих професій та наукові співробітники. Про це далі в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Події останнього року призвели до змін у сприйнятті населенням багатьох професій. Ті з них, які роком раніше здавалися офісним працівникам такими, що зовсім не мають майбутнього, сьогодні займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш перспективних. І, навпаки, найпрестижніші і, здавалося б, перспективні професії відходять на другий план.
Наприклад, трійкою найбільш перспективних професій в 2013 році були: програміст, підприємець і юрист. Сьогодні лідерство змогли утримати тільки IT-фахівці. На другій сходинці рейтингу виявилися лікарі, які у зв'язку з величезною кількістю поранених змушені працювати більше. Майже третина опитаних (28%) вважають, що сьогодні медики дуже затребувані. Третє місце зайняли військовослужбовці та прикордонники (23%).
Підприємці та юристи, які в 2013 році займали друге і третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п'яту та дев'яту сходинку відповідно. Цікаво, що в рейтингу найбільш перспективних професій 2014, крім військовослужбовців, з'явилися також робітничі професії (19%), журналісти (15%), працівники МВС, прокуратури, СБУ та МНС (16%) і фермери (13%). Примітно, що рік тому військовослужбовці та працівники правоохоронних органів займали лідируючі позиції (п'яте місце рейтингу) в ТОП найбільш неперспективних професій. Схоже, захист Батьківщини, охорона правопорядку, розвиток сільського господарства і освітлення останніх подій у ЗМІ, на думку українців, сьогодні є найбільш пріоритетними напрямками.
Також відбулися зміни і в рейтингу найменш перспективних професій. Несподівано на першому місці опинилися банкіри, а також представники творчих професій (художники, дизайнери, актори і т.д.). Причому кількість тих, хто вважає ці професії неперспективними, збільшилася приблизно в п'ять разів. Зараз кожен четвертий вважає, що ці професії не будуть затребувані так, як раніше. На третьому місці - наукові співробітники (22%), які в 2013 році займали шосте місце (8%). Варто зазначити, що державні службовці та менеджери з продажу з сьомої і восьмої позиції антирейтингу піднялися на п'яту та шосту відповідно. З самого низу в рейтингу неперспективних професій на четверту сходинку перемістилися менеджери з реклами, PR і маркетологи. Більш того, тепер кожен п'ятий вважає цю сферу неперспективною.
Які ж характеристики для оцінки перспективності тієї чи іншої професії є значущими для "білих комірців"? На першому місці - це затребуваність на ринку праці. Дійсно, які можуть бути перспективи у незатребуваних фахівців? Ні. І так вважає переконлива більшість (69% опитаних). Понад половина українців звертають увагу на стабільність галузі, до якої належить професія. В нинішніх умовах, чим стабільніше галузь, тим перспективніше професія. Ще для 47% значення має зарплата. А от можливість професійного зростання в межах спеціальності та поширеність професії в світі грають значно меншу роль в оцінках перспективності. Варто також зазначити, що є відмінності в сприйнятті перспективності професій між чоловіками і жінками. Для чоловіків на другому місці після затребуваності на ринку праці є висока зарплата, і тільки потім - стабільність галузі.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад