Люди готові виконувати неприємну роботу, аби не бути на самоті

Про це йдеться у журналі Science.
Науковці залишали учасників дослідження у порожній кімнаті від 6 до 15 хвилин без мобільних телефонів і матеріалів для читання та листування. Їм пропонували розважати себе самостійно, лише за допомогою власних думок. У перших дослідах брали участь студенти коледжів, багато з яких зізналися, що цей «розумовий» період був не дуже приємним і їм було важко зосередитися. Ті ж результати показала й інша група «піддослідних» (віком від 18 до 77 років). Вони зазначали, що жодного задоволення від цього досвіду не отримали, а також скаржилися на те, що відчувають проблеми з концентрацією, хоча ніщо у приміщенні не відволікало їхньої уваги.
Особливо це стосувалося чоловіків: не готовими сидіти виявилися 67% чоловіків і 25% жінок.
Додатковий експеримент показав ще цікавіший результат. Цього разу перед науковцями була мета з’ясувати, чому люди віддадуть перевагу – повній відсутності якогось заняття і зовнішніх подразників чи наявності неприємної діяльності. Результати показали, що багато вибирали другий варіант.
Учасникам запропонували ті ж обставини, що й у попередньому дослідженні, але з додатковим вибором – помірним ударом струму при натисканні певної кнопки. Більшість учасників принаймні один раз вдарили себе струмом під час експерименту.
Таким чином, психологи переконалися, що багатьом людям настільки неприємно залишатися наодинці з собою, що вони робитимуть, що завгодно, навіть якщо це завдаватиме їм фізичного болю. Зараз вчені намагаються зрозуміти причини цього феномену.

www.zik.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад